سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۶ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۳
در تابستان چند لیتر بنزین سوخت شد؟
۰۹:۱۶ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۳
اجاره خودرو

در تابستان چند لیتر بنزین سوخت شد؟

پرشین خودرو: مصرف خودروهای بنزین سوز سراسر کشور در تابستان امسال در حالی به بیش از ٦,٥ میلیارد لیتر رسید که کارکنان صنعت نفت از بخش بالادستی تا آخرین حلقه توزیع سوخت با فعالیتی شبانه روزی، از آزمون تامین سوخت تابستانی سربلند بیرون آمدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، بررسی آمارهای مصرف بنزین در سه ماه تابستان نشان می دهد با توجه به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، مصرف این فرآورده با روند افزایشی رو به رو بوده است.

این آمارها نشان می دهند در تیرماه امسال به عنوان نخستین ماه تابستان، روزانه به طور میانگین ٦٨ میلیون و ٥٠٠ هزار لیتر بنزین مصرف شد و با فرا رسیدن ماه ماه مبارک رمضان،این مقدار با اندکی کاهش در مردادماه به روزانه ٦٨ میلیون و ٢٠٠ هزار لیتر کاهش یافت.

آمارهای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نشان می دهد در آخرین ماه تابستان بر تعداد سفرهای بین شهری افزوده شده به گونه ای موجب شد مصرف میانگین روزانه بنزین در شهریور امسال به ٧٤ میلیون و یکصد هزار لیتر افزایش یابد.

بررسی های انجام شده بیانگر این است که در تابستان امسال روزانه به طور میانگین ٧٠ میلیون و ٢٦٠ هزار لیتر بنزین وارد باک خودروهای سواری شده و دراین مدت ٦ میلیارد و ٥٣٤ میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر بنزین مصرف شده است.

بنابر اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در تیرماه امسال دو میلیارد و ١٢٣ میلیون و ٥٠٠ هزار لیتر بنزین مصرف شد و این میزان در مرداد ماه به دلیل ماه مبارک رمضان و کاهش مسافرت های بین شهری مصرف بنزین با اندکی کاهش به دو میلیارد و ١١٤ میلیون و ٢٠٠ هزار لیتر رسید.

در سومین ماه تابستان امسال نیز با پایان ماه رمضان و فرصت کوتاه باقی مانده سفر، مصرف بنزین در مقایسه با مردادماه افزایش یافت و موجب شد این فرصت نیز دو میلیارد و ٢٩٧ میلیون و یکصد هزار لیتر بنزین مصرف شود.

بر اساس گزارش های دریافتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، میزان مصرف بنزین در تابستان سال قبل به ٦ میلیارد و ٧٦ میلیون لیتر رسید، به گونه ای که دو میلیارد و ٥٥ میلیون و ٣٠٠ هزار لیتر آن به تیرماه و مقطع زمانی یاد شده مربوط می شود.

در مرداد سال گذشته نیز یک میلیارد و ٨٧٨ میلیون و ٦٠٠ هزار لیتر و در شهریور دو میلیارد و ١٤٢ میلیون و یکصد هزار لیتر بنزین مصرف شده است.

بررسی ها حکایت از آن دارند که در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، مصرف بنزین رشدی نزدیک به نیم میلیارد لیتر( ٤٤٨ میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر) داشته است.

بنزین فرآورده ای استراتژیک و با ارزش به شمار که در سال های اخیر تلاش شده است با کاهش واردات و تولید آن از طریق اجرای طرح های بهبود کیفیت و بهینه سازی در پالایشگاه های مختلف کشور از جمله امام خمنی (ره)،اصفهان و تبریز از خروج مقادیر قابل توجهی ارز از کشور جلوگیری شود.

از سویی دیگر، اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در کشور، ایجاد سامانه هوشمند سوخت و انجام فعالیت های فرهنگی با هدف نهادینه کردن مصرف بهینه انرژی،گام های دیگری هستند که با همین هدف برداشته و موجب شده است، مصرف این کالای استراتژیک تا حد قابل توجهی کنترل شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مصرف بنزین
نظر بینندگان
!
!
!