شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۰ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۶
سوبارو ایمن ترین خودرو 2014 شد
۰۹:۲۰ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۶
اجاره خودرو

سوبارو ایمن ترین خودرو 2014 شد

پرشین خودرو: در رتبه بندی مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه های آمریکا فناوری ترمز خودکار و اجتناب از برخورد، شرکت سوبارو حائز مقام اول شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، مهندسان سوبارو با صرف 20 سال وقت مجموعه ای از چند فناوری را با نام آیسایت EyeSight عرضه کرده اند که به کمک دوربین ها و اسکنرهای متعدد و آخرین نرم افزارها قادر به تأمین ایمنی خودرو، سرنشین و پیاده است.

زحمات این مهندسان بعد از این همه سال سرانجام نتیجه داد و در رتبه بندی مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه های آمریکا (معروف به IIHS) بالاترین امتیاز به لگسی و آوتبک سوبارو رسید.

نتایج حاصل از این رتبه بندی در معرفی ایمن ترین خودروهای سال 2014 مورد استفاده قرار خواهد گرفت که از لحاظ تبلیغات و فروش تأثیر به سزایی برای خودروسازی سوبارو دارد.

ایمنی خودرو یکی از صحنه های نبرد غول های خودروسازی دنیا است و در افکار عمومی و در معیارهای خرید خودرو از اهمیت ویژه ای برخودار است. از همین رو است که خودروسازان تمرکز زیادی روی حسگرها، دوربین ها و نرم افزارهای ایمنی پیدا کرده اند.

در تست های مرکز مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه خودروهای لگسی و آوتبک سوبارو بهتر و سریعتر از سایر خودروها موفق به شناسایی مانع و اجتناب از برخورد شد. در این رقابت تنگاتنگ خودروهای کادیلاک مدل های ATS و SRX، ولوو مدل های S60 و XC60 و مرسدس بنز کلاس سی شرکت داشتند که در نوع خود برترین و ایمن ترین خودروهای کنونی به حساب می آیند.

تا پیش از این برای معرفی ایمن ترین خودرو ها مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه های آمریکا فقط نتایج تست تصادف یا کرش تست را مورد استفاده قرار می داد اما از سال 2014 معیارهای دیگر از جمله به کارگیری فناوری هایی همچون ترمز خودکار هم در رتبه بندی لحاظ خواهد شد.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا معروف به NHTSA هم در حال مطالعه ترمزهای خودکار و فناوری های جدید ایمنی خودرو است و قرار است این اداره نیز این فناوری ها را در معیارهای جدید خود لحاظ کند.

بهترین نوع ترمز های خودکار از نوعی هستند که اختیارات راننده را کم نکنند و در عین حال زمانی که راننده از کنترل خودرو عاجز شده، این فناوری باید بتواند از آسیب به خودرو و سرنشین و حتی پیاده جلوگیری به عمل آورد؛ هر چه باشد هیچ راننده ای دوست ندارد این فناوری ها مزاحم باشند و بی دلیل اختیار را از کف وی بیرون بیاورند.

در آزمایش های مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه خودروهای ب ام و سری3، اینفینیتی JX (که اکنون با نام QX60شناخته می شود) و پریوس V سربلند بیرون نیامدند چون نتوانستند در این آزمایش حداقل حدنصاب را به دست بیاورند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایمن ترین خودرو
نظر بینندگان
!
!
!