یكشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۰۹:۴۹ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۶
نرخ بنزین نهایی می شود
۰۹:۴۹ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۶
توسط دولت اعلام خواهد شد

نرخ بنزین نهایی می شود

پرشین خودرو: وزیر نفت با بیان اینکه دولت نظرنهایی خود را درباره قیمت بنزین در چندروزآینده اعلام خواهد کرد،گفت:در حال حاضر درحال مطالعه هستیم و با توجه به نظر مجلس و ارزیابی های دولت درباره نرخ بنزین تصمیم خواهیم گرفت.

به گزارش «پرشین خودرو»، بیژن نامدار زنگنه دراین باره که با توجه به افزایش قاچاق بنزین ،قیمت این فرآورده را تغییر خواهید داد، گفت: چند روزی صبرکنید دولت نظرش را اعلام می کند، در حال حاضر درحال مطالعه هستیم و با توجه به نظر مجلس و ارزیابی های دولت دراین باره قیمت بنزین تصمیم نهایی خواهیم گرفت.

وزیر نفت در این باره که آیا ملاک تعیین قیمت بنزین قاچاق خواهد بود یا وضعیت اقتصادی مردم؟ اظهارداشت: میزان قاچاق برای تعیین نرخ بنزین اصل نبوده است اما باید توجه داشت که تاثیر قیمت بر قاچاق هم بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: اصل این است که بتوانیم تعهدات تامین هزینه های یارانه و هم آنچه که قانون الزام شده است را انجام دهیم چرا که قانون الزاماتی را برای دولت گذشته که دولت مکلف است برای اجرای آن با مجلس تعامل کند.

زنگنه درباره استفاده بهتر از میادین مشترک نفت و گاز، گفت: مهمترین میادین نفت و گاز ما پارس جنوبی است و بعد مجموعه آزادگان یا غرب کارون که پول کافی هم در بودجه برای آن تعیین شده است وامیدواریم بانک مرکزی تمهیداتش که وام و اوراق مشارکت است را بیاندیشد تا کار را پیش ببریم.

وزیر نفت درادامه درباره تاثیر گفتمان دولت بر اقتصاد،گفت: آن بحثی که رییس جمهور مطرح کردند که ما باید چهره واقعی مردم و ملت ایران را که در این چند ساله مخدوش به جامعه جهانی ارایه شد را دوباره بازسازی کنیم به نظرم فوق العاده درتوسعه کشور، سرمایه گذاری ها وبهبود زندگی مردم موثر است اما این در یک لحظه اتفاق نمی افتد بلکه مجموعه ای از رفتارها باید باشد که این شروع آن است.

وی دراین باره که وزارت نفت چه زمانی به هتل تبدیل خواهد شد، گفت: وقتی تولید نفت کشوربه 4 میلیون بشکه در روز افزایش یابد و دیگر در جایی نیاز نداشته باشیم به جای گاز فرآورده مایع بسوزانیم و خام فروشی کم شود و بتوانیم ظرفیت تولید پتروشیمی را دوبرابر کنیم آن موقع وزارت نفت هتلی می شود برای دیگرانی که می آیند.

زنگنه درباره نحوه قیمت گذاری خوراک پتروشیمی، گفت: درباره خوراک پتروشیمی به طور اصولی با خود کسانی که در این حرفه کار می کنند تفاهم کردیم که ما قیمت خوراک را اضافه کنیم به قیمت محصول که با نوسانات و پایین و بالا رفتن آن پایین و بالا برود، البته پس از بحث و بررسی بیشترنظر خود را مطرح می کنیم.

وزیر نفت در پاسخ به این سوال که آیا افزایش قیمت نفت برای کشور ما تهدید است یا فرصت؟ گفت: در کوتاه مدت فرصت می تواند باشد که الان ما از این فرصت استفاده نمی کنیم چون تولیدمان به دلیل تحریم کم است.

وی به خانه ملت گفت: در حال حاضر برای ما بشکه های نفتی که صادر می کنیم مهم است که کم است اما در بلند مدت به هر حال افزایش قیمت نفت باعث می شود منابع متعددی وارد بازار شوند و بازار را برای کشور تنگ کنند و مشکل برای درست کنند.

قطعی گاز نخواهیم داشت

زنگنه با ابراز نگرانی از کمبود گاز، با بیان اینکه باید تلاش کنیم فازهای پارس جنوبی وارد مدار شوند، افزود: باید واقعیات را ببینیم که آخر امسال یا وسط سال 93 یا آخر 93 یا میانه 94 چقدر تولید داریم سپس باید تولید را با زمان بندی و با سرسختی و پی گیری بالا ببریم.

وزیر نفت در این باره که آیا کمبود به میزانی هست که در زمستان با قطعی گاز مواجه شویم؟ گفت: قطعی نداریم اما کمبود گاز جدی است که با جایگزینی سوخت مایع در نیروگاهها جبران می شود.

وی در این باره که به نظر شما قیمت نفت در چه سقفی مناسب است، گفت: قیمت واقعی نفت در بازار تعیین می شود درحال حاضر 100 دلار است و قیمت خوبی است.

وزیر نفت دراین باره که چرا با توجه به شعار خودکفایی بنزین دولت اقدام به واردات بنزین می کند؟ گفت: وزارت نفت تصمیم به واردات گرفته است چرا که کمبود داریم و باید وارد کنیم چرا که نمی توان به مردم بنزین نداد.

برچسب ها:
قیمتبنزین
نظر بینندگان
!
!
!