شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۴ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۸
مقایسه 3 خودرو هیبریدی برتر+تصاویر
۰۹:۴۴ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۸
اجاره خودرو

مقایسه 3 خودرو هیبریدی برتر+تصاویر

پرشین خودرو: آنچه در نمایشگاه خودروی فرانکفورت بیش از همه به چشم می آمد، تمرکز کارخانه های اتومبیل سازی بر محصولات الکتریکی و به ویژه هیبریدی بود. تا آنجا که در هر غرفه ای می توانستی یکی از این نمونه ماشین ها را پیدا کنی.

به گزارش «پرشین خودرو»، و البته برنامه ما پس از این نمایشگاه گسترده، تنها به همان گزارش تصویری محدود نمی شود.

اکنون فرصت مناسبی است که به بررسی ۳ خودروی هیبریدی اسپرت برتر نمایشگاه خودروی فرانکفورت بپردازیم.

 
 BMW i8

مونیخی ها با ارائه i8 به همه ثابت کردند که یک خودرو با وجود اسپرت بودن می تواند کم مصرف هم باشد. و حتی از خودروهای کم مصرف هم اقتصادی تر عمل کند. با i8 شما فقط به ۲.۵ لیتر بنزین در هر ۱۰۰ کیلومتر نیاز دارید.

 

این خودرو مجهز به یک موتور بنزینی با توان ۲۲۸ اسب بخار و یک موتور الکتریکی با توان ۱۳۰ اسب بخار است که در مجموع هر دو موتور تولید گشتاوری معادل ۵۷۰ نیوتن متر دارند و در زمان ۴.۴ ثانیه سرعت خودرو را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسانند. حداکثر سرعت این خودرو ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت  است (در حالت الکتریکی حداکثر ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت) و آلایندگی این خودرو به تولید ۵۹ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر محدود می شود.

مجموع وزن این خودرو با بدنه کربنی ۱۴۹۰ کیلوگرم است . با وجود نوآوری در طراحی داشبورد، این خودرو اصالت بایرنی خود را حفظ کرده. از دیگر محاسن این خودروی اسپرت، ۴ نفره بودنش است . با موتور الکتریکی i8 (زمانی که باتریها شارژ کامل باشند) ۳۵ کیلومتر مسافت را طی خواهد کرد.

شارژ کردن این خودروی اسپرت در هر مکانی که پریز برق خانگی موجود باشد، حداکثر تا ۳ ساعت امکان پذیر خواهد بود. ولی در صورت استفاده BMWi wall box به دو ساعت کاهش پیدا خواهد کرد.

 از دیگر نکات جالب این خودروی اسپرت استفاده از “Gorilla Glass” در شیشه عقب خودرو است که پیش تر در اسمارت فون ها استفاده می شد.

از اواخر سال ۲۰۱۳ می توانید این خودروی اسپرت را با قیمت پایه ۱۲۶ هزار یورو بخرید.

 Porsche 918 Spyder

اگر بخواهیم این خودرو را در یک جمله توصیف کنیم، می توان گفت: «سوپر اسپرت کم مصرف و پاک». این خودرو مجهر به یک موتور بنزینی ۴.۶ لیتری با توان ۶۰۰ اسب بخار است.

دو الکتروموتور یکی در جلو با توان ۱۲۷ اسب بخار و دیگری در عقب و با توان ۱۵۴ اسب بخار قرار گرفته که نیروی پیشرانه را تولید می کنند و در مدت زمان ۲.۸ ثانه سرعت را به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسانند.

 به گزارش نارنجی، حداکثر سرعت این خودرو ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت است و مصرف سوخت هم ۳.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، الکترو موتورها می توانند به تنهایی سرعت این خودرو را به ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت برسانند. با موتورهای الکتریکی این خودرو قادر است مسافت ۳۰ کیلومتری را طی کند. و برای شارژ با برق شهری نیازمند ۴ ساعت زمان هستید که این زمان با استفاده از شارژرهای پر قدرت به ۲۵ دقیقه کاهش پیدا خواهد کرد .

این سوپر اسپورت وزنی معادل ۱۶۴۰ کیلوگرم دارد و میزان آلایندگی هم به ۷۹ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر محدود می شود.

این شرکت اعلام کرده از ماه نوامبر ۲۰۱۳ (آبان ماه ۹۲) می توانید این خودرو را با قیمت پایه ۷۷۰ هزار یورو تهیه کنید.

 
 Audi Sport Quattro

کمتر از یک ماه از رونمایی این هیبرید اسپرت می گذرد که به مناسبت ۳۰ سالگی Quattro معرفی شده و از سال ۲۰۱۶به صورت محدود تولید و عرضه خواهد شد. ولی برای جذاب تر شدن مقایسه، این خودروی اسپرت زیبا را هم به لیست اضافه می کنیم.

این خودروی اسپرت مجهز به یک موتور بنزینی V8 با توان ۵۵۲ اسب بخار و یک الکترو موتور با توان ۱۳۹ اسب بخار است که مجموعا گشتاوری معادل ۱۰۰۰ نیوتن متر تولید می کنند. این موتورها می توانند در مدت زمان ۳.۷ ثانیه سرعت را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسانند و سرعت حداکثری این هیبریدی زیبا ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت است.

 مصرف سوخت این خودرو ۲.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. Sport Quattro وزنی معادل ۱۸۵۰ کیلوگرم دارد و آلایندگی اش هم به ۵۹ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر محدود می شود.
 از سایر مشخصه های این خودرو می شود به استفاده از سیستم چراغ های Matrix LED اشاره کرد که قبلا در نارنجیبا این تکنولوژی آشنا شده اید.

قیمت این خودرو هم حدود ۲۰۰ هزار یورو تخمین زده می شود.

 و در پایان هم اطلاعات مقایسه ای هر سه خودرو در یک جدول:

*مصرف بنزین ذکر شده برای حالت حرکت توامان با موتور بنزینی و الکتریکی است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فرانکفورت
نظر بینندگان
!
!
!