سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۰ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۹
کشف 170هزارلیتر سوخت قاچاق
۰۹:۱۰ | ۱۳۹۲/۰۷/۰۹
اجاره خودرو

کشف 170هزارلیتر سوخت قاچاق

پرشین خودرو: سرپرست فرمانداری قصرشیرین از کشف 170هزار لیتر سوخت قاچاق از ابتدای سال جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، یاور محمدی در جلسه قاچاق كالا و ارز گفت: برابر قانون ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز، عرضه هرگونه سوخت خارج از شبكه ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی با تاكید بر نظارت دقیق و جدی بر عرضه سوخت، تصریح كرد: یكی از دلایل عمده قاچاق سوخت در مرزهای این شهرستان مربوط به فعالیت های ترانزیتی در این منطقه و تفاوت قیمت سوخت كشورمان با عراق است.

وی افزود: با تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی سه هزار و ۵۰۰ قوطی مشروبات الكلی، ۱۶۵ حلقه لوح فشرده غیرمجار، ۲۷ دستگاه ماهواره، ۴۱ قبضه سلاح، ۱۸۳ هزار و ۲۵ دلار ارز و ۳۰میلیون و ۶۱۴ هزار دینار ارز از قاچاقچیان كشف و ضبط شد.

وی اضافه كرد: مرزها در قصرشیرین فرصت و ظرفیتی برای توسعه اقتصاد كشور هستند لذا باید از این ظرفیت برای توسعه رونق اقتصادی مردم استفاده كرد.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین با بیان اینكه تجارت كوله بری نقش مهمی در رونق اقتصادی مناطق مرزی و كاهش قاچاق كالا دارد، گفت: این نوع تجارت یكی از فرصت هایی است كه نظام جمهوری اسلامی برای مرزنشینان ایجاده كرده تا بتوانند از مزایای مرزنشینی در قالب تجارت كوله بری بهره مند شوند.

وی گفت: این تجارت هم اكنون در قصرشیرین فعال است و بالغ بر سه هزار نفر در این زمینه فعالیت می كنند و با وجود راه اندازی این فعالیت در چند سال گذشته متاسفانه هنوز این ظرفیت باعث رونق شهرستان نشده است كه می طلبد با همكاری ادارات و نهادهای مستقر در مرز ، سعی شود از این فرصت به نحو مطلوبی استفاده شود.

محمدی تاكید كرد: خروج كالاهای كوله بران از مرزهای شهرستان به صورت تجمیعی ممنوع است و كالاها و اقلامی كه از طریق كوله بری وارد شهرستان می شوند، باید در داخل قصرشیرین به فروش برسد.

شهرستان قصرشیرین در غرب استان كرمانشاه با بیش از ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۱۸۶ كیلومتر مرز مشترك با عراق دارای دو مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سوخت قاچاق
نظر بینندگان
!
!
!