شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
پرشین خودرو
کرولا2014 انتظارات را برآورده نکرد+تصویر
۰۹:۲۹ | ۱۳۹۲/۰۷/۱۳
باشگاه مشتریان کرمان موتور

کرولا2014 انتظارات را برآورده نکرد+تصویر

پرشین خودرو: با این که تویوتا برای سال 2014 طراحی کرولا را از نو انجام داده اما این خودرو در تست جدید تصادف در حد انتظار نیست.

به گزارش «پرشین خودرو»، در تست های جدیدی که مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه آمریکا انجام داده کرولای مدل 2014 از لحاظ برخورد موسوم به small overlap front لب مرز توصیف شده است.

در تست جدید، خودروها با یک چهارم از قسمت جلوی خودرو سمت راننده با مانع برخورد می کنند تا میزان آسیب وارده به عروسک مخصوص تست مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد. در این نوع برخورد، میزان چرخش خودرو حین تصادف بیشتر از حالت های دیگر است.

مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه آمریکا در باره کرولا گفته است: عملکرد سازه این خودرو ضعیف است و در اثر برخورد با یک سازه دیگر بخش قابل توجهی از فضای راننده در معرض آسیب جدی قرار می گیرد. اندازه گیری صدمات وارده به عروسک مخصوص تست تصادف نشان می دهد که آسیب به پای چپ راننده، در شرایط رانندگی واقعی، خیلی بالا است و شدت و وخامت آن بستگی به شدت تصادف دارد.

با این حال کرولای 2014 در 4 بخش باقی مانده از این 5 تست مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه آمریکا سربلند بیرون آمده، چهار بخش دیگر عبارتند از : تست تصادف از جلو با همپوشانی متوسط، تصادف از پهلو، واژگون شدن و تصادف از عقب.

مایکل کرول سخنگوی تویوتا در این باره گفته است: مؤسسه بیمه چند تست جدید به تست های خود افزوده که هنوز جزو الزامات فدرال در آمریکا نیست. در مورد این تست جدید هم ما انتظارات را به بخش طراحی خودمان اطلاع داده ایم و به موقع و پیش از الزامی شدن خود را آماده خواهیم کرد.

مؤسسه بیمه 12 خودروی کامپکت (جمع و جور) را برای این تست در نظر گرفته است که در آن هوندا سیویک خوب توصیف شده و خودروهای دوج دارت، فورد فوکس، هیوندایی الانترا، سایون تی سی قابل قبول معرفی شده اند.

شورولت سونیک، شورولت کروز و فولکس بیتل هم مثل تویوتا کرولا لب مرزی هستند.

متأسفانه خودروهای نیسان سنترا، کیا سول و کیا فورته عنوان «ضعیف» را دریافت کرده اند.

برچسب ها:
تویوتا
نظر بینندگان
!
!
!