جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۳ | ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
از بازار خودرو چه خبر؟
۰۹:۱۳ | ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
اجاره خودرو

از بازار خودرو چه خبر؟

پرشین خودرو: در روزهایی که مشتریان تمایلی به خرید و فروش خودرو ندارند، بازار خودرو باز هم با افت قیمت (افتی البته اندک) مواجه شد تا مشخص شود سایه رکود همچنان بر سر آن سنگینی می‌کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، به گفته فعالان بازار، نه تنها خودروهای داخلی، بلکه خودروهای وارداتی نیز با کاهش قیمت در این هفته روبه‌رو شده‌اند و قیمت آنها بین 500 هزار تا یك میلیون تومان کاهش یافته است. آنها بر این باورند که رخدادهای سیاسی اخیر و همچنین کاهش قیمت ارز و سکه، بر افت قیمت خودرو تاثیرگذار بوده و مشتریان به هوای ارزانی بیشتر، مدت‌ها است دست از خرید کشیده‌اند.

آن طور که نمایشگاهداران خودرو پایتخت می‌گویند، در حال حاضر تندر ایران خودرو با توجه به افت قیمتی که داشته، 33 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد، اما تندر پارس خودرو قیمتی برابر با 35 میلیون تومان دارد. تندر مدل E1 هم 32 میلیون تومان قیمت دارد که این موضوع از ثبات قیمت آن حکایت می‌کند.

از بازار مگان نیز خبر می‌رسد این خودرو هم‌اکنون در همان قیمت 87 میلیون تومان به فروش می‌رود که این موضوع از ثبات آن حکایت می‌کند. گفته می‌شود پارس خودرو نتوانسته تعهد خود به ثبت نام کنندگان مگان را عملی کند و در حال حاضر صد‌ها نفر چشم انتظار دریافت مگان‌های ثبت نامی شان هستند.

نمایشگاهداران خودرو پایتخت؛ اما در مورد تیبا نیز می‌گویند که این خودرو با تغییر قیمتی روبه رو نبوده و در حال حاضر 20 میلیون تومان قیمت دارد. از بازار ماکسیما، اما خبر می‌رسد این محصول بدون تغییر قیمتی، هم‌اکنون 115 میلیون تومان به فروش می‌رسد. سوزوکی گرندویتارا نیز هم‌اکنون ۱30 میلیون تومان قیمت دارد که نشان دهنده کاهش یک میلیون تومانی قیمت آن است.

به گزارش دنیای اقتصاد، از بازار پژو 206 نیز خبر می‌رسد که تیپ 2 این خودرو با توجه به تثبیت قیمت اش، 36 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. در بین دیگر پژویی‌های ایران خودرو مدل تیپ5 این محصول هم در حال حاضر 36 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. مدل صندوقدار و اتومات 206 یعنی V9 هم با قیمتی برابر با ۵0 میلیون تومان به فروش می‌رسد که نشان از عقب نشینی یک میلیون تومانی قیمت آن دارد.

همچنین V8 نیز به عنوان مدل صندوقدار، اما دنده معمولی ۲۰۶، از قیمتی برابر با 37 میلیون تومان برخوردار است. V20 نیز به عنوان ساده‌ترین مدل صندوقدار ۲۰۶ در حال حاضر 34 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. در بین دیگر مدل‌های پژو، هم‌اکنون پژو ۴۰۵ با قیمتی برابر با 27 میلیون و 200 هزار تومان به فروش می‌رسد و سمند مدل LX که 500 هزار تومان ارزان شده، 27 میلیون تومان قیمت دارد. همچنین پژو پارس نیز در حال حاضر 34 میلیون تومان به فروش می‌رسد که این موضوع از افت 500 هزار تومانی قیمت پارس حکایت دارد.

همچنین خبر می‌رسد رانا با توجه به عقبگرد نیم میلیونی‌اش، 31 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. در بین مدل‌های پراید، مدل 111 در حال حاضر 17 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد. پراید 131 نیز که تغییری در قیمت آن به وجود نیامده، 16 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود که تغییری نداشته است. پراید 132 هم 16 میلیون و 300 هزار تومان قیمت دارد. اما در بین خودروهای وارداتی نیز افت قیمت به چشم می‌آید.

در این بین هم‌اکنون هیوندایی سوناتا قیمتی برابر با 139 میلیون تومان دارد که این موضوع از افت دومیلیون تومانی آن حکایت می‌کند. سوناتا در هفته‌های پیش نیز افت قیمت را تجربه کرده بود. با این حال؛ اما هیوندایی آزرا در قیمت 204 میلیون تومان خود ثابت مانده و تغییری نکرده است. سوناتا و آزرا جزو محبوب ترین خودروهای وارداتی به ایران محسوب می‌شوند.

از سوی دیگر هیوندایی IX55 قیمتی برابر با 212 میلیون تومان دارد که از تثبیت آن حکایت می‌کند. این در حالی است که هیوندایی IX35 دو میلیون تومان ارزان شده و هم‌اکنون 147 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. دیگر مدل هیوندایی به نام i30 نیز که تغییر قیمتی را نداشته، 102 میلیون تومان به فروش می‌رود. هیوندایی سانتافه نیز هم‌اکنون 242 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که نشان ثبات قیمت آن دارد.

از هیوندایی بگذریم و سری به محصولات کیا بزنیم. در این بین، اسپورتیج با تغییر قیمتی دو میلیون تومانی، 149 میلیون تومان به فروش می‌رسد. کیا اپتیما هم 137 میلیون تومان قیمت دارد و تغییری دو میلیون تومانی در آن به چشم می‌آید. از بازار سراتو هم خبر می‌رسد که این خودرو قیمتی برابر با 105 میلیون تومان را دارد و این یعنی قیمت آن یک میلیون تومان ارزان شده است.

در بین محصولات تویوتا هم مدل کرولا 128 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و یاریس‌هاچ بک نیز 86 میلیون تومان به فروش می‌رسد و این یعنی یک میلیون تومان ارزانی را تجربه کرده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بازارخودرو
نظر بینندگان
!
!
!