جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۱ | ۱۳۹۲/۰۸/۰۵
آیا بنزین گران می شود؟
۰۹:۱۱ | ۱۳۹۲/۰۸/۰۵
اجاره خودرو

آیا بنزین گران می شود؟

پرشین خودرو: عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به مطرح بودن تک نرخی کردن بنزین توسط دولت برای سال جاری گفت: تک نرخی شدن سوخت در دستور کار کمیسیون انرژی قرار ندارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، جلیل جعفری بنه خلخال گفت: احتمال دارد دولت از سال آینده تصمیم به افزایش نرخ سوخت و یا تک نرخی کردن بنزین داشته باشد، از این رو امکان دارد قیمت فعلی حامل‌های انرژی بویژه بنزین، تا پایان سال جاری حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بحثی در رابطه با تک نرخی شدن سوخت در کمیسیون انرژی مجلس مطرح نشده است، گفت: موضوع تک نرخی شدن بنزین در کمیسیون انرژی مجلس تا به حال مورد بحث و بررسی قرار نگرفته، چراکه برخی اعضای این کمیسیون معتقدند افزایش نرخ سوخت بر تورم موجود در کشور دامن خواهد زد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به افزایش فزاینده مصرف بنزین در کشور به نظر می‌رسد، تک نرخی شدن سوخت می‌تواند راهکاری برای صرفه جویی مردم تلقی شود، لذا برخی از نمایندگان مجلس نیز بر اجرای قانون که همان افزایش 38 درصدی قیمت حامل‌های انرژی است اتفاق نظر دارند.

وی تصریح کرد: یکی از راهکارهایی که می‌تواند کاهش مصرف بنزین را در پی داشته باشد افزایش نرخ بنزین700 تومانی به 1000 تومان و افزایش نرخ بنزین 400 تومانی (یارانه‌ای) به 700 تومان است، که به نظر می‌رسد این موضوع بار تورمی کمتری در کشور بوجود آورد.

به گزارش خانه ملت، جعفری بنه خلخال اظهار کرد: به طور حتم حذف دهک‌های پردرآمد جامعه از دریافت یارانه نقدی نیز می‌تواند یکی از راه‌های صرفه جویی در مصرف سوخت تلقی و جایگزینی برای تک نرخی و یا افزایش قیمت بنزین باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: احتمال دارد دولت از سال آینده تصمیم به افزایش نرخ سوخت و یا تک نرخی کردن بنزین داشته باشد، از این رو امکان دارد قیمت فعلی حامل‌های انرژی بویژه بنزین، تا پایان سال جاری حفظ شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، خاطر نشان کرد: تک نرخی شدن سوخت، اثرات و بار تورمی فزاینده‌ای برای کشور در بر خواهد داشت، اما افزایش قیمت بنزین یارانه‌ای و آزاد و همچنین جایگزین کردن منابع حاصل از حذف دهک‌های پردارآمد و ثروتمند جامعه، راهکاری مناسب‌تر و مطلوب‌تر به نظر می‌رسد.

لازم به ذکر است، هرچند دولت هیچ مصوبه‌ای را در خصوص تک‌نرخی شدن بنزین امضاء و یا اجرایی نکرده، اما گفته می‌شود این موضوع در حال بررسی است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!