جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۸ | ۱۳۹۲/۰۸/۰۶
دلایل سانحه تهران-قم اعلام می‌شود
۰۹:۱۸ | ۱۳۹۲/۰۸/۰۶
اجاره خودرو

دلایل سانحه تهران-قم اعلام می‌شود

پرشین خودرو: بر اساس اظهارات قبلی وزیر راه و شهرسازی قرار است در جلسه امروز (دوشنبه) کمیسیون ایمنی راه‌ها علت تصادف اتوبان قم-تهران قرائت شود، اما آیا این وعده محقق می‌شود؟

به گزارش «پرشین خودرو»، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم معارفه رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سه‌سنبه هفته گذشته از اعلام دلایل بروز تصادف مرگبار 2 اتوبوس در اتوبان قم-تهران خبر داد و گفت:‌ در جلسه دوشنبه (امروز) کمیسیون ایمنی راه‌ها علت تصادف قرائت می‌شود.

اوایل ماه گذشته (یکماه پیش در 6 مهرماه) وزیر راه و شهراسازی از اعلام علت تصادف 2 اتوبوس در محور قم - تهران تا یک ماه آینده خبر داد و با اشاره به تشکیل کمیسیون ایمنی راه‌ها و بررسی علت تصادف دو اتوبوس در آزادراه قم - تهران افزود: به یک گروه مستقل از وزارت راه و پلیس مأموریت داده‌ام که گزارش مستقلی در این زمینه تهیه کنند.

وی تصریح کرد: در این زمینه 7 گروه برای بخش‌های مختلف ایمنی، جاده، صنعت خودرو و حوزه‌هایی که به ایمنی راه‌ها مربوط می‌شوند تشکیل و مقرر شده مطالعات مستقلی در این زمینه انجام دهند. قرار است دو جلسه به فاصله‌ هر دو هفته یکبار طی ماه پیش رو برگزار و موارد بررسی شود تا تصمیمات نهایی برای مشخص شدن علت حادثه اتخاذ شود.

18 شهریور اتوبان قم-تهران شاهد تصادف مرگبار دو اتوبوس اسکانیا بود که به دلیل آتش‌سوزی این اتوبوس‌ها 44 نفر کشته شدند.

به گزارش تسنیم، پلیس راه بلافاصله پس از بروز این سانحه ترکیدن لاستیک را عامل اصلی تصادف اعلام کرد، این در حالی بود که آتش گرفتن اتوبوس‌های اسکانیا ظرف چند ثانیه باعث شد پیکان اتهام به سمت سازنده این نوع اتوبوس تغییر جهت بدهد.

اکبری‌راد، مدیرعامل شرکت سازنده 5 مهرماه در برنامه مناظره شبکه یک سیما با رد ادعاهای مطرح شده در خصوص استفاده از مواد غیراستاندارد و اشتعالزا در تولید اتوبوس‌ها، گفت: سرعت بالای اتوبوس عامل اصلی بروز تصادف اتوبان قم-تهران بوده است. ادعایی که بلافاصله توسط رئیس پلیس راه کشور با دلیل و مدرک رد شد.

قرار است امروز علت تصادف اتوبان قم-تهران در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها اعلام شود، بدون شک یکی از اقداماتی که می‌تواند از تکرار چنین حوادث دلخراشی جلوگیری کند شناسایی دلایل و عوامل بروز حادثه اتوبان قم است. خواست عمومی این است که مسئولان هر چه سریعتر نسبت به اعلام مقصر این حادثه بدون در نظر گرفتن ملاحظات معمول اقدام کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تصادفتهران-قم
نظر بینندگان
!
!
!