چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۱ | ۱۳۹۰/۰۱/۰۴
توقیف 20هزار خودرو و موتورسیکلت
۱۲:۵۱ | ۱۳۹۰/۰۱/۰۴
اجاره خودرو

توقیف 20هزار خودرو و موتورسیکلت

پرشین خودرو: فرمانده پلیس‌ راه كشور از توقیف حدود 20 هزار دستگاه خودرو و موتورسیكلت متخلف در نوروز امسال خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدرضا مهماندار، با بیان این مطلب گفت: با آغاز دور اول بازگشت مسافران نوروزی محورهای هراز و كرج – چالوس از ساعت 12 جمعه تا ساعت 24 به سمت تهران یك طرفه خواهد بود.

وی از افزایش 33 درصدی برخورد با تخلف سرعت غیرمجاز و 25 درصدی برخورد با سبقت غیر مجاز در نوروز امسال خبر داد و افزود: از 25 اسفند ماه سال گذشته كه طرح نوروزی پلیس آغاز شده است، برخورد با تخلف انحراف به چپ 23 درصد، حمل مسافر در بخش بار 47 درصد، انجام حركات آكرباتیك 63 درصد و سبقت از سمت راست و شانه خاكی 24 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به این كه ماموران پلیس‌راه در نوروز امسال با تخلف صبحت با تلفن همراه در حین رانندگی نیز برابر با اعلام قبلی برخورد داشته‌اند، تصریح كرد: بر این اساس برخورد با این تخلف حدود 31 درصد افزایش یافته است.

افزایش 21 درصدی توقیف خودروها به دلیل انجام حركات مخاطره‌آمیز

فرمانده پلیس‌راه كشور از توقیف حدود 20 هزار دستگاه خودرو و موتورسیكلت متخلف در نوروز امسال خبر داد وگفت: توقیف خودروها به دلیل انجام حركات مخاطره‌آمیز نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به توقیف حدود 12 هزار دستگاه خودروی سواری در نوروز امسال گفت: براین اساس توقیف خودروهای سواری متخلف در نوروز امسال حدود 30 درصد، وسایل نقلیه مسافربری 15، باربری 26 و وانت بار نیز 26 درصد افزایش داشته است.

فرمانده پلیس‌راه كشور بیان كرد: آمارها نشان می‌دهد توقیف خودرو در نوروز امسال به طور میانگین نسبت به سال گذشته حداقل 15 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به این كه ماموران پلیس راه در راستای حفظ جان رانندگان پر خطر و حفاظت از جان سایر رانندگان بدون اغماز با تخلفات حادثه‌ساز برخورد و نسبت به خودروهای متخلف اقدام می‌كنند، اظهار کرد: برابر دستور صادره برخورد با تخلفات ناوگان مسافربری نیز از امروز تشدید شده و قطعا با رانندگان متخلف در این زمینه برابر قانون برخورد خواهد شد.

محدودیت‌های تردد و تدابیر ویژه پلیس برای بازگشت دور اول مسافران نوروزی

فرمانده پلیس‌راه كشور با اشاره به آغاز دور اول بازگشت مسافران نوروزی گفت: با توجه به این كه محورهای كشور خصوصا محورهای شمالی گنجایش تردد حجم زیادی از خودروها در یك بازه‌ی زمانی كم ندارند لذا احتمال بروز ترافیك در این محورها طی امروز وفردا وجود دارد لذا به رانندگان توصیه می‌كنیم با صبر و حوصله تردد كرده و سبقت‌های غیر مجاز و سبقت از راست و شانه خاكی به طور جدی پرهیز كنند چرا كه قطعا با رانندگان متخلف در این خصوص برابر با اعلام قبلی برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به تدابیر ویژه پلیس‌راه كشور برای بازگشت دور اول مسافران نوروزی افزود: بر این اساس تردد كامیون‌ها در محورهای هراز، فیروزكوه و قزوین – رشت همچنان تا ساعت 24 روز جمعه پنجم فروردین ماه سال جاری ممنوع است.

فرمانده پلیس‌راه كشور با اشاره به این‌كه در محور گلوگاه – گرگان – جنگل گلستان – چمن بید نیز ممنوعیت تردد كامیون‌ها طی تا روز جمعه از ساعت 7 تا 24 اعمال می‌شود، تصریح كرد: ممنوعیت تردد كامیون‌ها همچنان از ساعت 7 تا 24 تا پایان روز جمعه پنجم فروردین ماه سال جاری در محورهای اصلی استان‌های بوشهر و اصفهان، سلفچگان قم –قدیم قم كاشان و قدیم قم – تهران نیز اعمال می‌شود.

وی گفت: در محور اهواز لردگان و اندیكا شهركرد نیز تردد كامیون‌ها تا ساعت 12 روز شنبه ششم فروردین ماه سال جاری و محور زاهدان – زابل از ساعت 16 الی 20 در روزهای پنجشنبه چهارم و جمعه پنجم فروردین ماه سال جاری و محور زاهدان – چابهار از ساعت 22 الی 5 بامداد تا پایان روز جمعه پنجم فروردین ماه سال جاری ممنوع است.

فرمانده پلیس‌راه كشور در پایان از شهروندان خواست برای دریافت آخرین وضعیت راه‌های كشور با مركز اطلاعات راه‌های پلیس راهور ناجا با شماره تلفن 88255555 تماس بگیرند.

وی در عین حال از شهروندان خواست سفرهای دور اول بازگشت خود را توزیع كرده و بازگشت خود را به ساعت پایانی موكول نكنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!