شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۰ | ۱۳۹۲/۰۸/۱۹
حریت یا اسارت صنعت خودرو؟
۱۰:۰۰ | ۱۳۹۲/۰۸/۱۹
اجاره خودرو
مخاطبان پرشین خودرو پاسخ دهند:

حریت یا اسارت صنعت خودرو؟

پرشین خودرو: گروه ایران

به گزارش «پرشین خودرو»، پس از اعمال تحریم‌ها علیه ایران مطالب و مسائل فراوانی در سطح کارشناسان و عموم مردم ایران زمین مطرح شده و سوال محوری این بود که آیا اعمال تحریم‌ها برای اقتصاد و صنعت ایران تهدید است یا فرصت؟ هر کسی بر مشرب فکری خود به این سوال پاسخ داد.

امروزه همین سوال پس از اعمال تحریم صنعت خودروسازی باز هم مطرح شده است ما در این یادداشت قصد نداریم به این سوال پاسخ بدهیم بلکه مقصودمان چنین است که از زاویه دیگری به این موضوع بنگریم و چنین نگویم و نپرسیم که تحریم‌ها برای صنعت خودروسازی ما تهدید است یا فرصت، بلکه سوال دیگر در افکنیم و آن اینکه چرا صنعت خودرو مدتی است دچار افت شدید تولید شده؟ مگر نه اینکه تحریم‌های جدید صنعت خودروسازی همین چند روز پیش ابلاغ گردید پس چگونه است که عوارض کسالت این صنعت از چند ماه قبل مشهود بوده است؟

طرح این سوال و جستجو برای پاسخ بدان کمک موثری به شناخت کلی صنعت در ایران و به ویژه صنعت خودروسازی ما خواهد کرد و میزان حریت یا اسارت آن قابل درک خواهد شد.

ابتدا بد نیست منظور خودمان را از این دو واژه روشن کنیم، مراد ما از حریت در صنعت اتخاذ روش و منشی است که طی آن صنعت بالنده باشد توان تولید و بهره‌وری بالا داشته باشد از قابلیت تطبیق با دستاوردهای علمی برخوردار باشد در مجموع می‌توان گفت به گونه‌ای باشد که چرخ و دنده‌های صنعت با چرخ و دنده‌های سایر صنعت‌ها در مناطق دیگری از جهان هم اندازه باشد و مراد از اسارت صنعت هم دقیقا بر عکس حریت صنعت یعنی با توان تولید پایین و بهره‌وری اندک، عدم توانی در تطبیق خود با دستاوردهای علمی و در مجموع ساخت چرخ دنده‌هایی با اندازه‌های دلخواهانه که فقط و فقط به کار همان دستگاه و همان منطقه بیاید.

از این تعریف می‌توانیم چنین استنباط کنیم که حریت صنعت در انطباق چرخ دنده‌هایش با سایر چرخ‌ دندهای صنعت جهانی است به گونه‌ای که هم با حرکت آن چرخ‌ها بچرخد و هم سایر چرخ‌ها را به حرکت وادارد و اسارت صنعت هم بدین است که چرخ هایش هرز گرد باشند یعنی نه به سایز سایر چرخ‌ها بخورند و نه از حرکت آنها منتفع شوند.

حال اگر بخواهیم با این مقیاس و معیار صنعت بزرگی همچون صنعت خودرو را بررسی نماییم چه نتیجه‌ای خواهیم گرفت؟

آنچه که ما از صنعت خودروسازی ایران می‌دانیم چنین است که اگر محصولات تولیدی این صنعت را به عنوان چرخ و دنده‌ای فرض کنیم این چرخ و دنده قابلیت انطباق با سایر چرخ دنده‌های دیگر را ندارد.

محصولات خروجی از خطوط تولیدی صنعت خودروسازی ایران از نظر سطح طراحی، استانداردهای جهانی مصرف سوخت و استانداردهای کیفی به نسبت محصولات مشابه خروجی از خطوط تولیدی صنعت خودرو سازی جهان، از وضعیت نابسامانی برخوردارند.

طراحی بیش از 90 درصد خودروهای تولیدی در ایران بیش از دو دهه قدمت دارد! مصرف سوخت بیش از 90 درصد خودروهای تولیدی حداقل دو برابر متوسط مصرف سوخت محصولات مشابه است! از نظر کیفیت و ایمنی نیز برخی خودروهای تولیدی در ایران اوضاع خوبی ندارد!

بنابراین می‌توانیم چنین بپنداریم که صنعت خودروی ایران صنعتی است که در اسارت به حیات خود ادامه می‌دهد و از حریت بدور است. و این اسارت چیزی نیست که از قبل تصویب تحریم‌های چند روز گذشته نصیب صنعت خودروسازی ایران شده باشد به نظر می‌رسد صنعت خودرو توسط کس یا کسانی به عمد در اسارت نگاه‌داشته شده باشد و راه برون رفت از اسارت هم نه رفع اعمال تحریم‌ها که رفع پاره‌ای از باورها در این صنعت است.

حال بهتر است که شما بنوسید که حریت این صنعت چگونه به دست خواهد آمد؟

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
حریتاسارت
نظر بینندگان
کاوه
vote
۲
vote
۱۳۹۲/۰۸/۲۲
دولت اگر به جای حمایت از خودروسازان اگر به حقوق و جان مردم اهمیت می داد ما بالاترین آمار تلفات تصادف رو تو دنیا نداشتیم چرا سرانه مصرف بنزین کشور ما بالاست چون داره صرف هدر رفتن تکنولوژی قدیمی همین خودروسازان میشه که دولت حمایت می کند جاده های ما هنوز استاندارد نیستند اما ما میخواهیم اول صنعت خودرومان سرپا باشد. به چه قیمتی آخه ؟ تازه بعد از این همه هزینه مردم هم که راضی نیستند از این محصولات مبارکتان
کاوه
vote
۲
vote
۱۳۹۲/۰۸/۲۲
ما باید با صفر کردن تعرفه گمرکی واردات خودرو فضای رقابتی را در صنعت خودرو کشور ایجاد کنیم وقتی رقابت ایجاد شد خودروساز می فهمد که دیگر کسی خودروهای بی کیفیت و غیر استاندارد را نمی خواهد و باید با توجه به تکنولوژی جدید و رضایت مردم عمل کند همین خودروی پراید رو در نظر بگیرید که اوایل دهه 70 وارد بازار شد چقدر هم مورد استقبال قرار گرفت شاید تو زمان خودش از کارایی و تکنولوژی روز برخوردار بود ایا با گذشت بیش از 20 سال از تولید این خودرو و تجربه مردم از این خودرو این خودروساز نباید خود را با تکنولوژی روز پیش می برد چونکه رقابت وجود نداشته که خودرو ساز احساس کند باید تغییر کند و این ضعف بزرگ تا امروز باعث شده که انها را به مرز نابودی بکشاند البته نوش جانشون چون خودشان باعث شدند که زمینه رقابت در کشور ایجاد نشود همین طور حمایت های غیر منطقی دولت از این صنعت امروز خودروسازان را به ورشکستگی رساند!
ساده لوح
vote
۶
vote
۱۳۹۲/۰۸/۲۱
پس ببینید عملا به لحاظ مواد اولیه خودرویی با تکنولوزی جدید و قدیمی فرقی با هم ندارند و تفاوت انها در شیوه های اجرا و مدیریت و نحوه طراحی خودروها است . حالا اگر این موارد رو مدیران ارشد نمیدانند که وا مصیبتا که ظاهرا هم وا مصیبتا . پس راه خروج از این بحران کنونی در ابتدا همکاری با یک شرکت معتبر ( ترجیحا المانی یا زاپنی ) به عنوان مشاور - عدم توصیه های دولتی در خصوص این مشاوره ها و اموزش صحیح حین همکاری است که البته زمانی در حدود 2 سال برای این امر لازمه تا یکسری تحولات انجام بشه . کار دوم اتفاقا ازاد سازی وارداته تا تحولات لازم در این صنعت هم گام با روز دنیا باشه سوم پرهیز از امار دهی های غلط و خیالی و خود بزرگ بینیه در حال حاضر خودرو سازهای بزرگ هر 6 ماه یک خودرو جدید معرفی میکنند و ما می بایست در گام نخست ( پس از 2 سال ) هر سال یک خودرو جدید معرفی کنیم .
ساده لوح
vote
۶
vote
۱۳۹۲/۰۸/۲۱
سلام باز دوباره و چندباره خودرو و خودرو سازی به نظر میرسه اینکه روال کار این کارخانجات به همین گونه فعلی باشه برای عده ای خاص به جای ضرر بسیار سود اور شده . اگر همتی بود بر سامان دادن راه بسیار بود و راه حل هم . مدل های بسیاری در دنیا وجود داره کارخونه هایی در شرایط مشابه بودن و الان بسیار موفقند مثل داچیا . ببینید این دو بنگاه اقتصادی دولتی هستن و ظاهرا هم دغدغه دولت فقط اشتغاله نه سود و این از تعرفه هایی که برای واردات گذاشته میشه کاملا واضحه . ببینید خودرو تشکیل شده از ورق اهن پلاستیک پارچه و... که در تمام خودرو ها چه قدیمی و چه جدید یکسانه پس قیمت تمام شده تمام خودرو ها در این بخش یکسانه (البته در کلاس خودرویی یکسان ) پس چیزی که وجه تمایز خودرو هاست که باعث تفاوت در قیمت ها میشه شیوه های تولید طراحی نرخ دستمزد و بعضا کیفیت مواد اولیه است .
آرام
vote
۴
vote
۱۳۹۲/۰۸/۲۰
اگه اینهمه کمک به خودروسازان داخل میشد صرف تکنولوژی تولید دوچرخه / موتور/ یا خودروی الکتریکی میشد الان بهترین سازنده این وسیله ها در دنیا بودیم حال که قرار است از صفر شروع کنیم قدم در آینده بگذاریم تولید یا ورود خودروهای برقی با تعرفه صفر را در اولویت بگذاریم در کشورهای پیشرفته خودروی برقی کمی گران است اما بعلت پاک بودن از نظر آلایندگی و صوتی امکانات و معافیتهای تشویقی خوبی مثل پارک مجانی / عبور از مسیرهای ویژه / عوارض و مالیات بسیار جزئی در حد صفر قائل میشوند ...شاید فکر کنید درآمد دولت کم میشود اما برعکس !!! از صرفه جوییهای حاصل از بهداشت اجتماعی و محیطی پول بیشتری برای دولت ذخیره میشود متاسفانه ما درآمد را در افزایش دارایی میبینیم و هزینه بیخود نکردن هم خصاصت انگاشته میشود !! لطفا تامل نمایید
صدای مردم
vote
۴
vote
۱۳۹۲/۰۸/۲۰
صنعت خودرو ممکنه برای مردم جزء ضرر چی نداشته باشه ولی برای عده ای خاص سود فراون داره عده ای که با واردات قطعات خودرو با تکنولوژی قدیمی اروپا ، چین و غیره حساب شخصیشون شبانه روزی شارز میشه واجازه نمی دن قطعه سازان قطعه تولید کنند وبا هر ترفندی شده آنها را صحنه به درمی کنه ایران خودرو بزرگترین و مجهزترین سالن پرس وبرش خاورمیانه رو داره که اخیرا تندیس هم گرفت ولی افسوس از اون استفاده نمی شه
مصرف كننده
vote
۱۰
vote
۱۳۹۲/۰۸/۲۰
خودروسازي ما مثل يك بچه لوس ونونر شده كه هرچي خواسته بهش دادن وحالا كه بايد روپاي خودش باشه نمي تونه.
رضا
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۰۸/۲۰
اینکه میگید حربت صنعت خودرو یعنی مردم ما خودرو های داخلی رو با خودرو های خارجی مقایسه می کنند انوقت می فهمند که خودرو در کشور ما در انحصار یا اسارت است وقتی رقابت در میان نباشد پای انحصار به میان می اید و از همه بدتر اینکه دولت همیشه به نفع خودروسازان عمل کرده تا خیر و صلاح مردم و این هم در یک مقطع زمانی کارساز بوده است ولی امروز خودرو سازان دیگر توان آن را ندارند تا مشتریان خود را راضی نگه دارند زیرا که فاصله زیادی با تکنولوژی روز دارند و هم دیگر مردم حاضر نیستند برای این تکنولوژی قدیمی بهایی پرداخت کنند
میلاد
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۰۸/۲۰
به جای واژه بیگانه حریت از ازادی هم میشد استفاده کرد.!!!!!!1
راستگو
vote
۱۳
vote
۱۳۹۲/۰۸/۱۹
با نظر اقای دانشجو موافقم درسیتم اقتصادی با تفکر دولتی ونداشتن استراتژی به قولی اینده نگری صنعت خودرو سازی کشور را به این راه انداخته درصنعت خودرو سازی سود زیادی هست به شرط اینکه حاشیه های تولید کنترل گردد شرکت سایپا که امروز بانگ بی پولی میزند با کدام استراتژی شرکت بن رو راخرید با این سرمایه گذاری هنگفت چه درصدی به تولید افزوده شد؟ وهمین طور سرمایه گذاری پارس خودرو در شرکت پروتون بروجرد وازاین سرمایه گذاریهادر هردو شرکت زیاد همه اینها باعث بالا رفتن قیمت وازبین رفتن مصرف کننده.زمان بسیار خوبی است دولت بگذارد گلیم خودشان را از اب بیرون بکشند.
صبحی
vote
۱۱
vote
۱۳۹۲/۰۸/۱۹
صنعت خودرو ایران می تواند به حریت دست پیدا کند به شرط آنکه سیاست زدگی از این صنعت رخت بربندد و تدبیر و ضابطه جای خود را به روابط بدهد. تردیدی نیست که تاکنون بسیاری از فرصت ها را از دست داده ایم.
رجبی
vote
۱۲
vote
۱۳۹۲/۰۸/۱۹
صنعت خودرو پیر بچه شده است من فکر می‌کنم حریت این صنعت زمانی ایجاد می‌شود که این صنعت اجازه ورود ذهنیت های جدید را بدهد با ذهن های تازه می توان فکرهای تازه ای برای نجات این صنعت یافت
صادق
vote
۱۴
vote
۱۳۹۲/۰۸/۱۹
به نظر من حریت خودروسازی ایران از طریق خوروی ملی یا بالا بردن ساخت داخل بعضی قطعات خودرها به نتیجه نمیرسد،بلکه همکاری مشترک با خوروسازان مطرح خارجی نه خودروسازان چینی،آن هم در تمام زمینه ها از انتقال دانش و پلت فرم مشترک گرفته تا آخرین مرحله که مرحله تولید باشد. مثلا همکاری خودروسازی پژو با ایران خودرو جز نفع واسه شرکت پژو چیز خاصی برای شرکت ایران خودرو نداشته جز بالا بردن تولید ایران خودرو آنهم با خودروهای از رده خارج دو دهه پیش.
دانشجو
vote
۱۶
vote
۱۳۹۲/۰۸/۱۹
بیبینید اینکه صنعت خودرو سازی یک صنعت مهم هست و برای کشور بسیار پر اهمیت هست قبول ولی متاسفانه ضعف مدیریت باعث همه این مشکلات هست نداشتن ایده اینده نگری نکردن انحصار طلبی شرکت های خودرو سازی حتی تحمل وارد شدن یک شرکت دیگه به کشور رو هم ندارند و حتی نمی خواهند کیفیت رو بهتر کنند عوض کردن چراغ ماشین داخلی یا کرم کردن داخل ماشین شده اپشن .!!! دولت باید تدبیری بیندیشه و خودرو های کم مصرف رو با گمرک پایین برای مردم متوست ازاد کنه که همه بتونن استفاده کنند به مطور مثال چرا خودرویی که در اینجا مونتاژ میشه گرون تر از وارداتی هست اینکه خودرو ساز ها کارمندان و کارگران خود رو جلو میکشن و میگن اینهمه افراد بیکار میشند که دلیل نمیشه یعنی 70 میلیون باید جواب پس بدهند برای 1 میلیون کارمند تمام خودرو ساز های کشور ...!!! و متاسفانه دولت خیلی به خودرو ساز ها کمک کرده و هر سری که بهانه ای کردن دولت با دادن تصحیلات خودرو ساز هارو ناز پرورده کرده حالا هم که یکم فشار بهشون امده نمی تواند تحمل کنند یعنی سودی که خود رو ساز ها این چند دهه کردن نمی تونه جواب گویه انها باشه برای مدتی...!!!
!
!
!