چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
تحریم ها قابل پیش بینی بود
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
اجاره خودرو
یک کارشناس صنعت خودرو:

تحریم ها قابل پیش بینی بود

پرشین خودرو: عضو دانشكده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت گفت: در حال حاضر می توان یکی از اصلی ترین مشکلات خودروسازی را ضعف عملکرد مدیران این صنعت دانست.

امیرحسن کاکایی در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، ضمن بیان این مطلب افزود: صنعت خودروسازی نیازمند حمایت دولت است و این ضرورت نیز وجود دارد که مدیران صنعت خودرو نقاط ضعف خود را بهبود بخشند و سعی بر نوآوری و افزایش کیفیت محصولات داشته باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از کاهش تولید خودرو، خودروسازان باید با برنامه ریزی کیفیت محصولات خود را افزایش می دادند اما متأسفانه این امر صورت نگرفت و برخورد با بازار نیست چندان مناسب نبود.

این کارشناس خودرو تأکید کرد: در قطعه سازی نیز مسئولین باید با پیش بینی تحریم ها و برنامه ریزی از بروز مشکلات جلوگیری می کردند اما متأسفانه این امر محقق نشد و طی چند سال قبل تولید به شدت افزایش یافت و سرمایه گذاری های بسیاری نیز در این راستا صورت گرفت و موجب شد تا قطعه سازان و خودروسازان ما با مشکلات کنونی مواجه شوند.

وی ادامه داد: قطعه سازان و خودروسازان می توانستند با پیش بینی تحریم ها با آرامش به افزایش کیفیت و تنوع محصولات خود بپردازند اما آنها تنها به دنبال فروش محصولات خود و افزایش تیراژ بودند.

عضو دانشكده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت عنوان کرد: بازار ما برای خودروسازان خارجی بسیار جذاب است و هم اکنون چینی ها نیز با دامپینگ وارد این بازار شده اند و چنانچه صنعت خودروسازی ما تعطیل شود آنها هر قیمت که بخواهند برای محصولات خود تعیین می کنند و مردم ما را به بازی می گیرند.

وی همچنین اظهار داشت: چنانچه صنعت خودروسازی ما و صنایع وابسته به آن تعطیل شود توان تأمین هزینه واردات را نیز نخواهیم داشت لذا تعطیلی این صنعت راهکار مناسبی نیست و باید سعی در بهبود وضعیت این صنعت داشت.

کاکایی در پایان خاطرنشان کرد: این ضرورت وجود دارد که حمایت های کافی از صنعت خودروسازی صورت گیرد اما تزریق نقدینگی و افزایش تعرفه راهکار درستی برای حمایت نیست.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!