شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۳ | ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
طراح هیوندای کیا فرمان طلایی گرفت
۱۲:۴۳ | ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
اجاره خودرو

طراح هیوندای کیا فرمان طلایی گرفت

پرشین خودرو: پیتر شرایر، مدیر و طراح ارشد كمپانی گروه كیا هیوندایی، جایزه‌ی افتخاری فرمان طلایی را که یكی از معتبرترین جوایز صنعت خودرو است را دریافت كرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، طراح کمپانی خودروسازی کیاموتورز که به تازگی محصولات آن به بازار ایران نیز راه یافته است، در حالی موفق به دریافت این جایزه شده است که پیش از این رئیس هیأت نظارت فولکس واگن (2012)، مدیر عامل شرکت فورد موتور (2011) و مدیر عامل شرکت BMW (2010) موفق به دریافت این جایزه شده بودند.

شرایر در كیا، فلسفه‌ی طراحی خاصی را وسعت بخشید كه برای سادگی و وضوح و با اقتباس از پوزه ببر تدارك دیده شده بود.

این طرح نقش قابل توجهی در موفقیت این برند ایفا كرد؛ به طوری که در پنج سال گذشته فروش جهانی كیا دو برابر شد و این شركت در سال 2012 بیش از 2.7 میلیون دستگاه خودرو به فروش رساند.

برند هیوندایی نیز در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی را تجربه كرده است؛ از جمله دستیابی به فروش كل 7.1 میلیون دستگاه خودرو در سال گذشته و صادرات بیش از 155,000 دستگاه از این خودروها به آلمان، جایی كه گروه در حال حاضر بزرگ‌ترین وارد كننده‌ی خودرو به آن است.

تحت رهبری شرایر، استودیوی طراحی کیا در کره‌ی جنوبی، ایالات متحده و فرانکفورت تعداد قابل توجهی خودرو خلق کرده‌اند. خودروهای لاین كراس اوور كیا سول، خودروی شاسی بلند جمع و جور و دینامیك كیا اسپورتیج، مدل زیبا و اسپورت كیا اپتیما، كانسپت خودوری الكتریكی كیا پاپ، كیا جی تی اسپورت و خودرو 4WD كیا پراوو را به عنوان برخی از شاخص ترین مدلها می توان نام برد.

در حال حاضر تمام مدل‌های كیا ویژگی‌های امضاء طراحی شرایر را خصوصا در بخش جلو پنجره خودروها با اقتباس از پوزه ببر دارا هستند. آخرین مدلی كه به طور کامل تحت نظر شرایر طراحی شد، كیا كارنز است كه از ماه می 2013 در بازار اروپا در حال فروش است. این خودرو یك پویایی بصری جدید در خودروهای خانواده ‌محور كلاس MPV به ارمغان آورده است.

گفتنی است "فرمان طلایی" مهم‌ترین جایزه‌ی خودرویی در سطح اروپا محسوب می‌شود كه در سال 1976 با معرفی بهترین مدل سال پایه‌گذاری و در سال 1983 جایزه‌ی افتخاری فرمان طلایی به رهبران صنعت خودرو معرفی شد. مایكل شوماخر (1993) و لوئیس هامیلتون (2007) نیز به عنوان دو راننده‌ی مسابقات اتومبیل‌رانی این جایزه‌ی معتبر را دریافت كرده‌اند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
کیاهیوندای
نظر بینندگان
!
!
!