یكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۹ | ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
استقبال فرانسوی ها از توافق هسته‌ای
۱۴:۰۹ | ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
اجاره خودرو

استقبال فرانسوی ها از توافق هسته‌ای

پرشین خودرو: شرکت‌های خودروسازی پژو و رنو فرانسه از لغو تحریم‌های ایران استقبال کردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، خودروسازان فرانسوی پژو و رنو بیشترین سود را از توافق هسته‌ای ایران و 1+5 می‌برند.

جین بابپتیس(ژان باتیس) توماس، سخنگوی پژو روز گذشته گفت: هر نشانه‌ای مبنی بر اینکه 4ما می‌توانیم تجارت با شرکای خود در ایران را از سر بگیریم، حرکتی در جهت درست است. ما مسلما از بازگشایی بازار ایران استقبال می‌کنیم.

فلورانس گلدفیم سخنگوی شرکت رنو درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت: این خبر خوبی برای ماست، چرا که این کشور بازار مهمی برای رنو محسوب می‌شود. ما منتظریم تا بینیم که شرایط توسعه مجدد فعالیت‌هایمان در این کشور چه است.

پژو دومین خودروساز بزرگ اروپا در سال 2011، یک سال پیش از اعمال تحریم‌ها 457 هزار دستگاه خودرو به ایران فروخته است. ایران در این سال از نظر حجم پس از فرانسه، دومین بازار بزرگ پژو بوده است. پس از اینکه پژو در فوریه سال 2012 محموله‌های خود به ایران را متوقف کرد، فروش این خودروساز در ایران 68 درصد کاهش یافت و به 145 هزار دستگاه خودرو رسید.

به گزارش فارس، جین بابپتیس یکی از مقامات پژو اذعان کرد که درآمد این شرکت به علت تحریم‌های ایران ماهانه 10 میلیون یورو کاهش یافته است.

پیتر فاس یک کارشناس اقتصادی با توضیح اینکه پژو و از خودروسازان بزرگ خارجی فعال در ایران پیش از تحریم‌ها بود و از کاهش تحریم‌ها بیشترین سود را می‌برد، گفت: ایران بازار جذابی با چشم‌انداز رشد است و در منطقه خاورمیانه مورد توجه خودروسازان است.

بر اساس توافق اخیر ایران و گروه 1+5 برخی از تحریم‌های ایران کاهش می‌یابد که لغو تحریم‌های صنعت خودرو یکی از این موارد است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!