شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۷ | ۱۳۹۲/۰۹/۰۸
افزایش ارزش بازار حسگرهای خودرو
۱۱:۵۷ | ۱۳۹۲/۰۹/۰۸
اجاره خودرو

افزایش ارزش بازار حسگرهای خودرو

پرشین خودرو: گزارش جدیدی با عنوان «بازار جهانی حسگرهای خودرو» با تمرکز ویژه بر حسگرهای MEMS منتشر شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، حسگرهای خودرو از عناصر کلیدی سیستم‌های الکترونیکی خودرو بوده و خودروهای مدرن برای کسب اطمینان از تحقق استانداردهای ایمنی، کارایی و مقررات زیست‌محیطی به این عناصر مبتنی هستند.

در حالی که استفاده از عناصر الکترونیکی در خودروها در حال افزایش است، تعداد حسگرهای مورد استفاده در خودروها نیز با افزایش تقاضا روبه‌روست.

قوانین دولتی در آمریکای شمالی، اروپا، ژاپن، چین و کره‌جنوبی، از پیش‌رانان اصلی ارتقای ایمنی خودروها هستند. این پیشرفت‌ها منجر به افزایش تقاضا برای استفاده از حسگرها در قسمت‌هایی مانند پایش فشار چرخ‌ها، کنترل دوام الکترونیکی، سیستم‌های پیشرفته کمکی راننده و ... شده است.

با توجه به پیشرفت‌های اخیر در صنعت خودروسازی، پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی کاربردهای الکترونیک در خودروسازی در سال 2013 حدود 191.3 میلیارد دلار باشد.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که ارزش این بخش تا سال 2020 با نرخ رشد ترکیبی ناخالص سالیانه 7.3 درصد در بین سال‌های 2012 تا 2020، به 314.4 میلیارد دلار افزایش یابد.

به طور کلی عواملی نظیر مقررات مربوط به ارتقای صرفه‌جویی انرژی، استانداردهای آلایندگی سخت‌گیرانه و الزام استفاده از سیستم‌های ایمنی پیشرفته، از پیش‌ران‌های اصلی افزایش میزان تقاضا برای حسگرهای خودرو محسوب می‌شوند.

ارزش بازار جهانی حسگرهای خودرو در سال 2012 میلادی، 16.2 میلیارد دلار بوده است که برآورد می‌شود ارزش این بازار در سال 2013 حدود 17.4 میلیارد دلار شود. همچنین پیش‌بینی می‌شود که ارزش بازار این بخش تا سال 2020 با نرخ رشد ترکیبی ناخالص سالیانه 8.2 درصد، به 30.3 میلیارد دلار برسد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
حسگرهای خودرو
نظر بینندگان
!
!
!