سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۰۶ | ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
افزایش قیمت بنزین مشروط است
۰۹:۰۶ | ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
اجاره خودرو
وزیر نفت:

افزایش قیمت بنزین مشروط است

پرشین خودرو: وزیر نفت اعلام کرد:‌ تعیین قیمت بنزین در اختیار وزارت نفت نیست بلکه به تصمیم دولت و مجلس شورای اسلامی بستگی دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، بیژن نامدار زنگنه گفت: پیش از این هم تاکید کردم در صورتی با افزایش قیمت بنزین موافقم که در زمینه افزایش کیفیت مصرف سوخت خودرو هم اقدامات خوبی صورت گیرد و مصرف آن کاهش یابد.

وی افزود: برای نمونه عددی گفتم اگر دولت بخواهد سه هزار تومان هم برای هر لیتر بنزین تعیین کند ، باید در کنار بنزین گران خودرو کم مصرف و ارزان را تولید و عرضه کنیم.

زنگنه گفت: ‌اما این مسئله به صورت ناقص رسانه ای شد که از عجایب رسانه ای در کشور ماست.

وزیر نفت افزود: هدف من تعیین رقم برای بنزین نیست بلکه به عنوان نمونه، رقمی مطرح کردم و همچنان معتقدم اگر کیفیت خودروها افزایش و مصرف سوخت اعم از بنزین و گازوئیل کاهش یابد، کمک خواهد کرد که شهروندان پول کمتری برای بنزین پرداخت کنند.

زنگنه اظهار داشت: این دو مسئله باید در کنار هم دیده شود.

وی به رادیو اقتصاد گفت:‌دولت درباره قیمت بنزین بحث می کند اما نمی توانم قیمت قطعی تعیین کنم.

زنگنه افزود: حتما اتفاقاتی خواهد افتاد، در نیمه اول سال آینده شاید قیمت های جدیدی مطرح شود و ما دنبال این هستیم که اگر درآمدی هم به دست می آید، صرف بهبود زندگی و رفاه مردم شود با هر روشی که اقتصادی باشد.

وزیر نفت، بهینه سازی مصرف سوخت را از اولویت های خود اعلام کرد و گفت: باید شدت مصرف انرژی را کاهش دهیم و حتی در صورت افزایش قیمت حامل های انرژی هم مردم پول کمتری پرداخت کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قيمتبنزين
نظر بینندگان
!
!
!