چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۱ | ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
برنامه ریزی گروه بهمن برای ورود به شبکه تاکسیرانی
۱۴:۳۱ | ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
اجاره خودرو
مدیر عامل این شرکت خبر داد:

برنامه ریزی گروه بهمن برای ورود به شبکه تاکسیرانی

پرشین خودرو: مدیر عامل گروه خودروسازی بهمن اعلام کرد: این شرکت در حال برنامه ریزی برای ارائه یک محصول جدید جهت عرضه در شبکه تاکسیرانی کشور است.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، محمد رضا سروش در همایش بین‌المللی صنعت خودرو ضمن بیان این مطلب، اظهار كرد: گروه بهمن اولین خودرو ساز سبز در کشور محسوب میشود که تمام محصولات خود را منطبق با استانداردهای ملی کشور تولید و به بازار عرضه می کند.

وی با بیان اینکه این گروه خودرو سازی در بخش های خودروهای سنگین، سواری و موتور سیکلت فعالیت می کند، گفت: در حال حاضر این مجموعه با شرکت های مزدا ژاپن، FAW ،ZX و ChangHe چین همکاری دارد و در تلاش است تا سهم قابل توجهی از بازار ایران را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: از اواخر سال جاری خطوط تولیدی موتور دیزل در این مجموعه راه اندازی خواهد شد که این نوع موتور با قدرت 320 اسب بخار برای نصب بر روی کامیونت و وانت خواهد بود.

سروش ادامه داد: ساختار مالی مستحکم گروه بهمن در این شرایط اقتصادی به دلیل تنوع ساختار سهام و سرمایه گذاری هایی که تاکنون داشته است و همچنین به واسطه انعطاف پذیری سیستم تولید که منجربه تولید محصولات منحصر به فرد با بهره وری بالا شده توانسته است شرایط دشوار تحریم را پشت سر گذاشته و در حال حاضر نیز توسعه محصول و افزایش تولید را در دستور کار خود قرار داده است.

وی خاطر نشان کرد: قیمت تمام شده ساخت قطعات داخل در ایران معادل 60 درصد قیمت تمام شده همان کالا در کشور ژاپن است که فرصت مناسبی را برای تولید محصول رقابتی در بازارهای داخلی و کشورهای منطقه برای خودروسازان کشور و شرکای خارجی آنها فراهم می کند.

سروش در ادامه به تشریح دیپلماسی دولت یازدهم در زمینه صنعت و اقتصاد پرداخت و گفت: بر اساس دیپلماسی دولت جدید و موفقیت های بوجود آمده در عرصه سیاست خارجی، به نظر می رسد که فرصت های بی نظیری در خصوص تعامل و همکاری با شرکت های خارجی و صادرات به کشورهای اروپایی و آسیایی بوجود آمده است.

وی به اهمیت جایگاه جغرافیایی ایران در آسیا و خاورمیانه و دارا بودن همسایگان متعدد و فرصت تجاری مناسب پرداخت و به بهره مندی ایران به منابع طبیعی و فسیلی فراوان، دارا بودن شاهراه‌های ترانزیتی و همچنین عضویت در اِکو و عضو ناظر در پیمان منطقه‌ای شانگهای اشاره کرد.

وی با تاکید به سهم 3.9 درصدی صنعت خودرو و ارزش افزوده‌ 7.9 درصدی حمل و نقل از تولید ناخالص داخلی کشور، بیان کرد فرصت قابل توجهی در این بخش از کشور وجود دارد. مهندس سروش همچنین با اشاره به رشد 14 درصدی حمل بار در ایران و وجود راه‌های ترانزیتی در کشور، بازار خودروهای تجاری را در ایران یک بازار بالقوه‌ دانست.

مدیرعامل گروه بهمن در ادامه به تحلیل شرایط بازار خودرو در آسیانه‌ی میانه و شمال آفریقا و همچنین میزان سرانه‌ی خودرو و قدرت خرید مردم در این کشورها پرداخت و به این نکته اشاره کرد که در بحث صادرات، داخلی‌سازی باید در جهتی پیش برود که با قدرت خرید منطقه تناسب داشته باشد.

سروش همچنین با اشاره به روند بازار خودرو در ایران در طی سال‌های گذشته در دو حوزه‌ی خودروهای وارداتی و تولیدات داخلی بیان داشت که عمده‌ی نیاز بازار از تولیدات داخلی تأمین شده است. وی اهمیت به تولید متناسب با توجه به قدرت خرید و شرایط تقاضای بازار، و نسبت بالای خودروهای فرسوده به ویژه خودروهای تجاری را از شاخص‌های مهم در بازار ایران دانست که فرصت‌های اقتصادی مناسبی را برای کشور فراهم می‌کند.

وی در ادامه به معرفی گروه بهمن و شرکت‌های زیرمجموعه‌ی آن و فعالیت‌هایشان پرداخت و درباره‌ی استراتژی این گروه توضیح داد که بر خلاف دو شرکت بزرگ خودروسازی در ایران که استراتژی تولید انبوه را دستور کار دارند و به‌منظور عدم تلاقی با آن‌ها، از استراتژی «نیچ مارکت» استفاده کرده و با هدف‌قراردادن مشتریان خاص در بخش‌ خودروهای سواری وارد این حوزه شده است و علاوه بر این در بازار خودروهای تجاری نیز حضور مستمر و فعالی دارد.

مدیرعامل گروه بهمن تحریم‌ها را عاملی برای به‌روزرسانی و نوع‌آوری و گامی در جهت داخلی‌‌سازی محصولات دانست و به فعالیت‌های در حال انجام این گروه در همین راستا اشاره کرد که از جمله‌ی آن می‌توان به نمونه‌سازی و طراحی کامیونت 6 تن با نام شیلر با برند داخلی که تا پایان سال عرضه می‌شود، کامیونت 5 تن شیلر که تا اواسط سال آینده قابل عرضه خواهد بود، انتخاب و طراحی خطوط تولید موتور دیزل با قدرت 120 اسب که از اواخر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و قابل نصب بر روی کامیونت و وانت‌های گروه خواهد بود، خطوط تولید موتور بنزینی با ظرفیت دو هزار سی‌سی و قدرت 135 اسب که در حال نصب و راه‌اندازی است اشاره کرد.

وی به معرفی ظرفیت‌ها و محصولات سروش به پتانسیل‌های صنعت خودروسازی در ایران اشاره کرد و گفت: ظرفیت تولید دو میلیون دستگاه در تمامی خودروسازان کشور وجود دارد و تاکنون ظرفیت 1.6 میلیون دستگاه خودرو توسط قطعه‌سازان و تامین‌کنندگان داخلی به ثبت رسیده است که تجربه‌ی صادرات به کشورهای آسیایی و اروپایی را دارند.

وی اظهار امیدواری کرد که با توجه به وجود سرمایه‌ انسانیِ با استعداد و متخصصان داخلی و در همکاری با شرکای خارجی بتوان از فرصت‌های به‌دست آمده حداکثر استفاده را برد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!