شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۴:۰۴ | ۱۳۹۰/۰۱/۱۷
برخورد قانونی با جاعلان برند ایساكو
۱۴:۰۴ | ۱۳۹۰/۰۱/۱۷
اجاره خودرو
مدیرعامل ایساكو در پاسخ به پرشین خودرو:

برخورد قانونی با جاعلان برند ایساكو

پرشین خودرو: مدیرعامل شركت ایساكو اعلام كرد: این شركت در نظر دارد برای سال جاری 60درصد از سهم بازار قطعات یدكی را با برند ایساكو در اختیار خود قرار دهد.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، بهزاد ظهیری با بیان این مطلب افزود: ارزش واقعی بازار قطعات یدكی كشور بالغ بر 1100میلیارد تومان برآورد می شود و طبق برنامه ایساكو 640میلیارد تومان از این رقم را در سال جاری به خود اختصاص خواهد داد.

وی با بیان اینكه ایساكو توانست امسال 46 درصد از این رقم را به خود اختصاص دهد افزود: این رقم در سال 89 بالغ بر 437میلیارد تومان بوده كه امسال برای رسیدن به هدف 60درصدی برنامه های گسترده ای را در دستور كار قرار داده ایم.

وی در رابطه با حفظ حقوق مالكیت معنوی شركت ایران خودرو در بازار قطعات یدكی افزود: برای كنترل بازار و جلوگیری از سوء استفاده های موجود، در نظر داریم با همكاری نهادهای نظارتی جعل عناوین و استفاده از برند ایران خودرو و ایساكو را توسط فروشندگان غیر مجاز محدود كنیم.

وی در ادامه افزود: ایران خودرو طی سال گذشته هشت فراخوان خود را از طریق شركت خدمات پس از فروش ایران خودرو(ایساكو) با موفقیت اجرا كرد.

بهزاد ظهیری با بیان این مطلب گفت: برخی از این فراخوان ها شامل فش فش كردن فرمان، رنگ سپر، تعویض زه و ... بوده كه در فراخوان های سال گذشته برطرف شده است.

وی كه در نخستین نشست خبری از سلسله نشست های تخصصی گروه صنعتی ایران خودرو در سال 1390 سخن می گفت، در خصوص تامین قطعات خودرو تندر90 به مشتریان اطمینان داد كه ذخیره مطمئنی از قطعات و لوازم یدكی این محصول در ایساكو فراهم شده است.

ظهیری از تبلیغات و اطلاع رسانی گسترده ایساكو برای آشنایی بیشتر مردم و مشتریان با قطعات و لوازم یدكی تقلبی در سال جاری خبر داد و تصریح كرد: در سال 1390 رسیدگی به شكایات مشتریان با جدیت بیشتری پیگیری شده و این بخش گسترش خواهد یافت.

مدیرعامل ایساكو همچنین در خصوص میانگین و ضریب مراجعه به خدمات پس از فروش برای برخی محصولات گروه صنعتی ایران خودرو گفت: ضریب مراجعه برای خانواده پژ‍و 1.9 درصد، خانواده سمند دو درصد، خودروهای روآ 2.2 و محصول تندر 1.3 درصد برای سال 1389 بوده است.

وی همچنین تاكید كرد كه هیچ یك از قطعات و لوازم یدكی محصولات ایران خودرو از چین تامین نمی شود و تمام قطعات وارداتی با استاندارد اروپایی مطابقت دارد.

ثبت 171 هزار تماس در طرح امداد نوروزی

ظهیری در بخش دیگری از صحبت های خود گزارشی از فعالیت های خدمات و امداد ویژه نوروز 1390 ارائه داد و گفت: طرح امداد نوروزی شركت خدمات پس از فروش ایران خودرو امسال با تفاوت های بازری نسبت به مدت مشابه سال گذشته برگزار شد. به طوری كه امسال ناوگان امدادی مان را از 927 واحد امدادرسان به یك هزار و 276 امدادرسان رساندیم كه 37.4 درصد افزایش ناوگان را نشان می‌دهد. همچنین تعداد روزهای تحت پوشش امداد نوروزی به 19 روز ارتقا یافته كه از ساعت 8 صبح روز 25 اسفندماه آغاز و تا 14 فروردین ماه سال 1390 ادامه داشت.

مدیرعامل ایساكو بیان كرد: در این طرح همچنین محدوده‌های تحت پوشش امدادگران(سرانه هر امدادگر) از 210 به 295 كیلومتر افزایش یافته است كه 40 درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌هد. تعداد شهرهای تحت پوشش با 24درصد افزایش به 280 شهر و جاده های تحت پوشش با 41 هزار كیلومتر رشد پنج درصدی داشته است.

وی متذكر شد: طی طرح امداد نوروزی امسال ایساكو كه از طریق شركت امداد خودروی ایران از شركت‌های تابعه ایساكو از 25 اسفندماه سال 1389 تا 14 فروردین ماه 1390 ادامه داشت بیش از 171 هزار تماس در مركز تماس امداد خودرو به ثبت رسید كه تقریبا به تمام تماس‌ها پاسخ داده شد. همچنین 478 نمایندگی و 280 فروشگاه كشیك طی یام یاد شده به ارایه خدمات به مشتریان نوروزی پرداختند.

ظهیری یادآور شد: علاوه بر امدادهای جاده‌ای از طریق شركت امداد خودروی ایران، نمایندگی‌های كشیك ایساكو در ایام نوروز توانستند به بیش از 39 هزار دستگاه خودرو در دوران گارانتی و بالغ بر 47 هزار خودرو در دوران وارانتی خدمات لازم را ارایه دهند. همچنین در این طرح سرویس‌های امداد ویژه با تامین قطعات خاص تا حداكثر 24 ساعت به مشتری دایر بود و مورد استفاده مسافرین نوروزی قرار گرفت.

جهاد نوآوری و تحول در ارایه خدمات پس از فروش

به گفته مدیرعامل ایساكو، برنامه اصلی امسال تاكید و محوریت قراردادن آیین نامه ارتقای خدمات پس از فروش خودرو ابلاغی وزارت صنایع و معادن و رهنمودهای مدیرعامل گروه مبنی بر نام گذاری سال جدید در ایران خودرو با عنوان سال جهاد در عرصه تولید و رضایت مشتریان، با الهام از پیام نوروزی مقام معظم رهبری، تاكید بر اولویت خدمات كیفی و پرهیز از نگاه سودمحور در این حوزه است.

وی ادامه داد:‌ همچنین در حوزه شبكه خدمات پس از فروش حمایت از نمایندگی‌های شركت و نمایندگی هایی كه در مسیر توسعه كمی و كیفی خدمات اقدام می‌كنند، استفاده از پتانسیل بزرگ در شبكه گسترده خدمات پس از فروش ایران خودرو با ارتقای ظرفیت و بهره وری در خدمات ضمن استمرار سیاست محوری توسعه كیفی و كمی نمایندگی‌ها و جایگاه‌های تعمیراتی در راستای رفع دغدغه های موجود، توسعه آموزش تخصصی و نوین پرسنل نمایندگی‌ها و توسعه استفاده از ابزار و تجهیزات به روز در نمایندگیها جزو اصلی ترین برنامه های شبكه خدماتی ایساكو است.

مدیرعامل ایساكو در مورد فعالیت های تامین قطعات یدكی گفت: شناسایی و پایش بازار به لحاظ ممانعت از عرضه قطعات تقلبی در راستای حمایت از حقوق مصرف كننده و رضایت مشتریان با همكاری مراجع نظارتی و حفاظت از برند ایساكو به عنوان یك برند با ارزش و مطمئن در بازار قطعات یدكی و توزیع و در دسترس قراردادن با كیفیت ترین قطعات در سراسر كشور برای مشتریان از اهداف و محورهای فعالیت ایساكو در حوزه بازار است. البته این فعالیت با نگاه بازرگانی و سودمحور نبوده، بلكه در راستای افزایش رضایت مشتریان و وفاداری آنها به محصولات گروه صنعتی ایران خودرو است.

دكتر ظهیری سیاست تعدد منابع تامین به منظور افزایش كیفیت و كاهش قیمت تامین قطعات یدكی و نیاز بازار قطعات یدكی را از اولویت حوزه تامین ایساكو خواند.

وی با اشاره به اهمیت آموزش مناسب مشتریان در زمان تحویل خودرو به جهت استفاده صحیح گفت: در این راستا برنامه جامعی داریم و سیاست تعامل شركت ایساكو در سال 90 رفتار متمایز مالی و اعتباری با نمایندگان خواهد بود كه مبنای آن ارتقای رضایت مشتریان از خدمات آنهاست.

مدیرعامل ایساكو به تغییر و اصلاح گسترده آیین نامه ها و رویه های جاری مرتبط با خدمات پس از فروش در سال جاری اشاره كرد و جهاد نوآوری و تحول در خدمات را به عنوان یك محور اساسی و شرط ضروری برای تحقق برنامه های سال 1390 ایساكو و تحقق حركت جهادی در خدمات پس از فروش و ارتقای رضایت مشتریان قلمداد كرد كه این امر در كارگروه های ستادی و منطقه ای، نوآوری و تحول در فرآیندها و دستاوردها با حضور نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو در این كارگروه ها انجام خواهد پذیرفت.

لغو امتیاز 26 نمایندگی ایران خودرو در سال گذشته

مدیرعامل ایساكو با اشاره به موفقیت های ایساكو در سال 89 از جمله كسب مقام اول خدمات پس از فروش در بین تمام شركت های خدمات پس از فروش و تعلق 72 درصد از رتبه‌های یك نمایندگی مجاز به نمایندگی‌های ایساكو گفت: در سال 89 با تاسیس 180 نمایندگی در گستره كشور توسعه خدمات را داشته ایم و در راستای ارتقای خدمات پس از فروش و ارتقای رضایت مشتریان نمایندگان رتبه 4 ایساكو حذف یا ارتقا یافته است.

وی افزود: در این بین 26 نمایندگی به علت ارائه خدمات نامناسب لغو و فعالیت 46 نمایندگی به حالت تعلیق درآمده است.

ظهیری در پایان به سایر دستاوردهای شركت در سال 1389 اشاره و خاطرنشان كرد: از جمله دستاوردهای ایساكو كاهش زمان رسیدگی به شكایات و خودروهای متوقف در شبكه(كمتر از 10 خودرو)، انجام 524 هزار نفر ساعت آموزش فنی، عمومی و مشتریان برای بهبود كیفیت خدمات و انتخاب ایساكو به عنوان شركت پیشرو در چشم انداز بهره وری 1404، شركت كارآفرین برتر كشور، افزایش 16 درصدی فروش قطعات یدكی، كسب سهم 46 درصد بازار قطعات یدكی و افزایش سطح دسترسی مشتریان به قطعات یدكی به 73 درصد بوده است.

نظر بینندگان
!
!
!