پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۹ | ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
تاسف پژو و رنو از قطع روابط با ایران
۱۳:۳۹ | ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
اجاره خودرو

تاسف پژو و رنو از قطع روابط با ایران

پرشین خودرو: دبیر انجمن خودروسازان کشور با بیان اینکه نمایندگان رنو و پژو از قطع روابط با ایران ابراز تاسف كردند،‌ تصریح کرد: این دو شرکت تنها دستورات دولت‌شان را اجرا کردند، حتی به گفته نماینده رنو، این گروه خودروسازی خواستار ادامه همکاری با ایران در زمان تحریم‌ها بودند اما با تهدید آمریکا مبنی بر تعطیلی خطوط تولید این شرکت در این کشور مواجه شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمد نعمت‌بخش دبیر انجمن خودروسازان کشور به ورود خودروسازان خارجی به ایران اشاره کرد و اظهار داشت: طی جلسه‌ای که نعمت‌زاده (وزیر صنعت، معدن و تجارت) با نمایندگان رنو و پژو برگزار کرد، برخوردی جدی با آنها داشت و مسئله قطع یک طرفه روابطشان با ایران را متذکر شد.

وی با بیان اینکه نمایندگان رنو و پژو نیز از این موضوع ابراز تاسف کردند،‌ تصریح کرد: رنو و پژو تنها دستورات دولت‌شان را اجرا کردند، حتی به گفته نماینده رنو، این گروه خودروسازی خواستار ادامه همکاری با ایران در زمان تحریم‌ها بود اما با تهدید آمریکا مبنی بر تعطیلی خطوط تولید این شرکت در امریكا مواجه شد.

نعمت‌بخش افزود: نمایندگان این دو شرکت قول ادامه همکاری را پس از لغو تحریم‌ها دادند.

وی تصریح كرد: متاسفانه در این مدت اخبار غیرواقعی زیادی در خصوص جلسه وزیر صنعت با خودروسازان خارجی منتشر شد اما واقعیت این است كه هر دو طرف خواستار احیای دوباره روابط بودند.

دبیر انجمن خودروسازان کشور در ادامه با بیان اینکه در اروپا تقریبا هیچ كدام از خودروسازان در حد ظرفیت خود کار نمی‌کنند، اظهار داشت: سرانه خودرو در ایران هر ۵ نفر یک خودرو ولی در امریکا و اروپا هر ۳ نفر ۲ خودرو است، از این رو آنها به دنبال بازاری برای استفاده از ظرفیت خودروسازی خود هستند.

به گزارش افکار نیوز، وی تصریح کرد: قطعا اگر قرار باشد ما هم مقابله به مثل کرده و به دلیل قطع یک طرفه روابط از سوی آنها هم‌اکنون اقدام به همکاری نکنیم اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌ایم.

نعمت‌بخش اظهار داشت: به عنوان مثال خودروی ۲۰۶، ۸۰ درصد تولید داخل و خودروی L۹۰، درصد ۶۰تولید داخل است که هر دوتوانسته‌اند رضایت مردم را جلب کنند، بنابراین اگر قرار باشد این محصولات را تولید نکنیم هم قطعه‌سازان و هم خودروسازان ما متضرر خواهند شد.

وی در خصوص افزایش کیفیت خودرو نیز افزود: بعضی از قطعاتی که وابسته به پژو بود از چین وارد کشور شد، البته این محصولات استانداردهای اولیه را دارا هستند اما فاقد استانداردهای کامل اروپایی هستند از این رو احیای همکاری‌های ایران و اروپا در افزایش کیفیت خودرو نیز تاثیرگذار خواهد بود.

دبیر انجمن خودروسازان کشور به تسریع روند توسعه محصولات اشاره کرد و گفت: عمده نارضایتی مردم به دلیل خودروهای قدیمی است بنابراین اگر توسعه محصولات سرعت گیرد و خودروهای جدید به بازار عرضه شود، قطعا رضایت مردم نیز جلب خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
عبدالله
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۹/۲۲
مثل اینکه رنو و پزو دارن سبیل چرب میکنند
مهرداد
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۹/۲۲
واسه شما که بد نشد قیمتهارو الکی بردید بالا با پایین ترین کیفیت
a
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۰۹/۲۰
دروغگو خالی بند
!
!
!