شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۱ | ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
بهترین​ها و بدترین​های کانزومر ریپورتس
۰۹:۲۱ | ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
اجاره خودرو

بهترین​ها و بدترین​های کانزومر ریپورتس

پرشین خودرو: مجله کانزومر ریپورتس [گزارش های مصرف کننده] هزینه به ازای پیمایش هر مایل را در خودروهای مختلف اندازه گیری می کند. اکنون حاصل این مطالعات در سال 2013 منتشر شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، برای دومین سال متوالی خودروی پریوس تویوتا در صدر جدول «بهترین خودروی نو از لحاظ ارزش» قرار گرفت. در این جدول 200 مدل خودرو از لحاظ عملکرد، قابلیت اطمینان و هزینه های جاری ظرف مدت 5 سال مورد مطالعه قرار می گیرند.

برای مثال پریوس در رأس این جدول قرار گرفته در 5 سال اول بعد از خروج از کارخانه پیمایش آن به ازای هر مایل فقط 47 سنت هزینه دارد. پریوس سال 2012 این عنوان را از چنگ هوندای فیت بیرون آورد که 4 سال متوالی در صدر جدول جا خوش کرده بود.

پیمایش کلی خودروی پریوس 44 مایل به ازای هر گالن بنزین است. اما در عوض قیمت اولیه این خودرو بسیار گران است. سردبیر مجله کانزومر ریپورتس می گوید: محاسبه ها نشان می دهد که سرجمع، زمانی که قیمت خودرو و هزینه های نگهداری و مصرف آن سنجیده شود خودروی پریوس به صرفه در می آید. به بیان دیگر مشتری خودروی گرانی می خرد اما در مجموع چون هزینه های مصرف و نگهداری آن پایین تر از خودروهای دیگر است در مجموع به نفع مشتری است.

در قعر این جدول نیسان آرمادا قرار دارد که 1.20 دلار به ازای پیمایش هر مایل خرج روی دست مشتری می گذارد. ضمن این که این خودرو به ازای مصرف هر گالن بنزین فقط 13 مایل طی می کند و از لحاظ قابلیت اطمینان هم در رده بسیار پایینی قرار دارد.

مجله کانزومر ریپورتس برای اندازه گیری سه معیار نامبرده سه فعالیت را انجام می دهد: برای ارزیابی عملکرد از تست جاده استفاده می کند. برای اندازه گیری قابلیت اطمینان از مشتریان نظرسنجی می کند و برای اندازه گیری هزینه ها برای 5 سال هزینه های مصرف سوخت، بیمه، تعمیر و نگهداری، مالیات و میزان افت قیمت خودرو را اندازه گیری می کند.

خلاصه نتایج این مجله به قرار زیر است:

خودروهای جمع و جور: بهترین پریوس بدترین فولکس بیتل 2.5 لیتری

خودروهای اندازه متوسط: بهترین سوبارو مدل لگسی 2.5 لیتری و بدترین نیسان آلتیمای 3.5 لیتری

خودروهای بزرگ: بهترین تویوتا آوالون هیبریدی و بدترین فورد تاروس

خودروهای تجملی: بهترین لکسوس مدل ES 300h و بدترین ب ام و 750LI

خودروهای اسپورت و کانورتیبل: بهترین مزدا MX-5 Miata و بدترین شورولت کامار 2SS

ون یا مینی ون: بهترین مزدا5 گراند تورینگ و بدترین کرایسلر تاون و اند کانتری

شاسی بلند کوچک: بهترین سوبارو فرستر و بدترین فورد اسکیپ

شاسی بلند متوسط: بهترین نیسان مورانو SL و بدترین جیپ رانگلر

شاسی بلند بزرگ و مجلل: بهترین ب ام و X1 xDrive28i و بدترین نیسان آرمادا

وانت: بهترین هوندای ریج لاین RTS و بدترین فورد اف 250 لاریات

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!