جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۹:۵۴ | ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
همكاری استانداری تهران و ایران خودرو برای كاهش آلودگی هوا
۰۹:۵۴ | ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
اجاره خودرو

همكاری استانداری تهران و ایران خودرو برای كاهش آلودگی هوا

پرشین خودرو: در نشست استاندار تهران و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو معضل آلودگی هوای تهران مطرح شد و دو طرف به هم اندیشی برای حل این مشكل پرداختند.

به گزارش «پرشین خودرو»، در این دیدار سید حسین هاشمی، استاندار تهران 60 درصد آلودگی هوای تهران را ناشی از آلایندگی خودروهای فرسوده دانست و خواستار مشاركت مجدد ایران خودرو و سایر خودروسازان در اجرای طرح خروج این خودروها از ناوگان حمل و نقل شد.

هاشمی بر ضرورت طرح خروج خودروهای فرسود تاكید كرد و یاد آور شد: به طور قطع با نوسازی خودروهای فرسوده بخشی از آلودگی هوای پایتخت كاسته می شود.

وی با تاكید بر این كه نگرانی های جدی در محیط زیست و آلودگی هوا در استان وجود دارد، افزود: یكی از مهم‌ترین دغدغه های ما در استانداری آلودگی هوای تهران است.

استاندار تهران با اشاره به نقش تمامی سازمان ها در كاهش آلودگی هوا تاكید كرد: عوامل مختلفی در آلودگی هوا تاثیر گذار است و باید تمامی ارگان ها با هم‌فكری و همكاری برای این معضل تصمیم گیری كنند.

هاشمی با اشاره به ضرورت تولید خودرو با استاندارد یورو 4 تاكید كرد: البته وزارت نفت نیز هم‌زمان با تولید این نوع خودروها باید تامین سوخت مورد نیاز را به طور جدی پی گیری كند.

در این دیدار هاشم یكه زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، محصولات و فرآیندهای تولیدی در این شركت را دارای بالاترین استانداردهای زیست محیطی دانست و گفت: بهره گیری از قوای محركه مدرن در راهبرد ایران خودرو جایگاه مهمی دارد.

وی توسعه موتور «ایكس.یو.ام» را از اقدامات كاهش مصرف سوخت محصولات دانست و گفت: این موتور با تغییر 70درصدی قطعات اصلی و مجموعه های موتوری از جمله سرسیلندر و مانیفولد‌ موتور «ایكس.یو.7» طراحی و ساخته شده و علاوه بر توان و گشتاور بالاتر، قابلیت تامین استاندارد آلایندگی یورو 4 را نیز دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از قابلیت انطباق فرآیندهای تولیدی این مجموعه با استانداردهای زیست محیطی خبر داد و افزود: واحدهای مختلف ایران خودرو تاكنون بارها از سوی سازمان محیط زیست تقدیر شده اند.

یكه زارع عرضه سوخت مناسب با درجه اكتان بالا را دارای نقش بسیار مهمی در کم کردن میزان آلایندگی خودروها دانست و افزود: محصولات ایران خودرو قابلیت تامین استاندارد یورو 4 رادارند، اما جایگاه های سوخت هنوز قادر به عرضه بنزین یورو 4 در سطح وسیع نیستند.

وی هشدار داد، چنان چه بنزین یورو 4 به حد كافی عرضه نشود، بنزین یورو 2 یا بنزین مخلوط یورو2 و یورو 4 در موتورهایی كه برای یورو 4 كالیبره شده اند، مشكلاتی به همراه دارد كه كاهش 40 درصدی عمركاتالیست، افزایش مصرف سوخت،افزایش آلایندگی و آسیب دیدن برخی قطعات حساس موتور از آن جمله است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!