شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۰۵ | ۱۳۹۲/۱۰/۱۸
آغاز تولید مزدا در مکزیک
۰۹:۰۵ | ۱۳۹۲/۱۰/۱۸
اجاره خودرو

آغاز تولید مزدا در مکزیک

پرشین خودرو: خودروسازان بزرگ اکنون کانون هایی را در جهان شناسایی کرده اند که می توانند تولید خود را به آن کانون ها منتقل کنند تا از مزایای پیمان های منطقه ای و مزیت های نسبی کشورها بهره ببرند.

به گزارش «پرشین خودرو»، با توجه به نوسانات نرخ ارز و افزایش هزینه های حمل و نقل، خودروسازان مجبور می شوند بیرون از کشور خود به تولید بپردازند. مخصوصا بازار آمریکا نماد موفقیت یک خودروساز است و حضور و کسب سهم بازار آمریکا به بقای یک برند کمک می کند.

با توجه به این که هزینه های تولید در کشور مکزیک بسیار پایین تر از آمریکا و کانادا است و با توجه به پیمان های منطقه ای مثل نفتا، بیشتر خودروسازان کشور مکزیک را سکوی برای صادرات مجدد خود می بینند. برای همین است که خودروسازانی مثل تویوتا، مرسدس بنز و ب ام و در مکزیک کارخانه تولید احداث کرده اند.

اکنون مزدا هم از این قاعده پیروی کرده و در شهر سالامانکا در ایالت گوناجوآتو کارخانه ای ساخته است. این فعالیت از سال 2011 آغاز شد و اکنون به نتیجه رسیده است. این کارخانه ابتدا تولید مزدا3 را آغاز کرده و به زودی مزدا2 هم از این کارخانه به سوی آمریکا صادر خواهد شد. این کارخانه به ظرفیت 230 هزار دستگاه در سال خواهد رسید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مزدامکزیک
نظر بینندگان
!
!
!