چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۵ | ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
واکنش انجمن خودروسازان به اظهارات رییس سازمان محیط زیست
۱۴:۱۵ | ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
اجاره خودرو

واکنش انجمن خودروسازان به اظهارات رییس سازمان محیط زیست

پرشین خودرو: در پی اظهارات معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست مبنی بر اینکه تا کنون هیچ اقدامی از سوی خودروسازان در راستای اجرای استانداردهای یورو 4 صورت نگرفته است، انجمن خودروسازان توضیحاتی ارائه کرده که این موضوع را تا حدودی به دیگر نهادها نیز ربط می دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در این توضیحات که به نقل از مشاور انجمن خودروسازان منتشر شده، آمده است:

اینکه مصوبه دولت خودروسازان را موظف به تولید خودرو یورو 4 کرده بخش اول است اما بخش دوم همان مصوبه، الزام وزارت نفت به عرضه سوخت یورو 4 یک سال قبل از الزام خودروسازان است.

پس چرا بخش دوم را نمی گویید و خودروسازان را مقصر اعلام می کنید، بدون اینکه اشاره کنید وزارت نفت هنوز هم سوخت یورو 4 را در هیچ کلانشهری حتی تهران توزیع نکرده و حتی توزیع در 22 پمپ بنزین هم صوری بود و برچیده شد.

در ضمن اولین کسی که 3 میلیون خودرو کاربراتوری را فرسوده اعلام کرد بنده بودم.

داوود میرخانی رشتی

به گزارش «پرشین خودرو»، چندی پیش معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تکلیف خودرو سازان در زمینه تولید خودرو با استاندارد یورو4 هفته آینده همزمان با برپایی جلسه شورای عالی محیط زیست با حضور رییس جمهوری مشخص می شود.

معصومه ابتکار در ادامه افزود: تاکنون جلسات متعددی به منظور جمع بندی نظرات و برنامه های شرکت های خودروسازی برگزار شده است. در جلسه بعدی شورای عالی حفاظت محیط زیست که هفته آینده با حضور رییس جمهوری تشکیل می شود، تمام برنامه ها و نتایج جمع بندی شده در این زمینه ارایه خواهد شد و تصمیم نهایی در مورد خودرو سازان در زمینه تولید خودرو با استاندارد یورو 4 اعلام می شود.

به اعتقاد کارشناسان 70 درصد منبع آلاینده هوای شهر تهران خودروها هستند. در حال حاضر بیش از 5 میلیون خودرو و 3 میلیون موتورسیکلت در سطح شهر تهران تردد می کنند که آلودگی زیادی را تولید می کنند.

بر اساس طرح جامع کاهش آلودگی هوا که سال 90 به تصویب هیات دولت رسید خودروسازان در هشت کلان شهر کشور از جمله تهران، اهواز، اراک، تبریز، مشهد، شیراز، کرج و اصفهان موظف هستند خودرو با استاندارد یورو 4 تولید کنند که آلودگی کمتری دارد.

بر اساس این طرح همه خودروسازها همچنین موظف شدند تا پایان 1391 خودروهای تولیدی را با استانداردهای روز دنیا که یورو 4 است، انطباق دهند اما تاکنون هیچ اقدامی از سوی خودروسازان در این زمینه انجام نشده است و خودروسازان همواره مهلت خود را تمدید کرده اند.

کارشناسان محیط زیست اعلام کردند که خودروهای با استاندارد یورو 2، دو برابر خودروهای یورو 4 آلودگی تولید می کند که این امر موجب بروز مشکلات و انواع بیماری و افزایش مرگ و میر می شود.

علاوه براین خودروهای فرسوده که در خیابان های کلان شهرها درحال تردد هستند دارای میزان آلایندگی بالا هستند.

کاظم ندافی رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از این گفت: هم اکنون در حدود 3 میلیون خودروی کاربراتوری در کشور وجود دارد که آنها جزو خودروهای فرسوده به حساب می آیند. میزان آلایندگی این خودروها بسیار بالاست.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
عبدالله
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۰۱/۲۵
با سلام خداوند خودش به داد مردم برسد
شهاب
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۱۰/۲۳
من موندم فقط این وانت پیکان چطوری یورو 4 گرفته خدایی برای همه جای سوال داره بقیه ماشین ها بماند فکر کنم یورو 4 تو سپر این خودرو جایگذاری شده من هر چی دقت کردم ندیدمش!
!
!
!