چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۴ | ۱۳۹۲/۱۰/۲۷
تولید 30 درصد تولیدات ایران خودرو با استاندارد یورو4
۱۲:۵۴ | ۱۳۹۲/۱۰/۲۷
اجاره خودرو
ایران خودرو برای تعویض كاتالیست و كنیستر آمادگی دارد

تولید 30 درصد تولیدات ایران خودرو با استاندارد یورو4

پرشین خودرو: هر یك از قطعات خودرو دارای عمر مفیدی است كه پس از اتمام آن حتما باید نسبت به تعویض آن اقدام كرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، كیوان وزیری مدیر اجرا و نظارت بر استاندارد خودروی ایران خودرو، با اشاره به لزوم تعویض كاتالیست و كنیستر خودروها پس از اتمام عمر مفید آن، گفت: عمر مفید كاتالیست (جاذب گازهای خروجی) و كنیستر (جاذب بخارات بنزین) 60 تا 100 هزار كیلومتر، با توجه به كیفیت سوخت و كاركرد صحیح موتور خودرو است.

وی تاكید كرد: لازم است بازرسی این دو قطعه نیز در معاینات فنی ادواری خودروها قرار گیرد تا در صورت نیاز مشتریان نسبت به تعویض آن ها اقدام كنند.

وزیری افزود: به دلیل این‌كه تولید 100 درصد داخلی این قطعات به صرفه اقتصادی نیست، حدود 60 درصد آن ها از مواد اولیه منابع خارجی تامین می شود و در صورت برنامه ریزی منسجم با نهادهای مرتبط از جمله معاینات فنی مربوط به شهرداری ها و یا سازمان حفاظت محیط زیست، ایران خودرو می تواند نسبت به برنامه ریزی و تامین بودجه ارزی و ریالی مورد نیاز برای تعویض مواردی كه عمر مفید این دو قطعه به پایان رسیده اقدام كند.

مدیر اجرا و نظارت بر استاندارد خودروی ایران تاكید كرد: پایان یافتن عمر مفید این قطعات به منزله از بین رفتن خواص استاندارد یورو 4 در آن است.

وزیری در ادامه به آمادگی كامل گروه صنعتی ایران خودرو برای تولید خودرو با استاندارد آلایندگی یورو 4 در صورت توزیع سوخت یورو 4 از تابستان سال آینده اشاره كرد و گفت: ایران خودرو برای تبدیل قطعات مرتبط با آلایندگی از جمله كنیستر، كاتالیست و قطعات موتور تحت عنوان BOM موتوری و سایر موارد به استانداردهای یورو 4 سرمایه گذاری زیادی انجام داده است.

وی تاكید كرد: البته در صورتی كه سوخت استاندارد متناسب به صورت سراسری توزیع نشود، خدمات پس از فروش شاهد ضرر و زیان قابل توجهی خواهد بود كه البته این زیان اقتصادی در نهایت متوجه مصرف كننده و تولیدكننده است.

وزیری ادامه داد: استفاده از سوخت یورو 2 در خودرویی كه مغز هوشمند آن براساس استاندارد یورو 4 تنظیم شده، موجب مغایرت برنامه ریزی مهندسی شده و افزایش گازهای آلاینده و مصرف سوخت را به همراه خواهد داشت.

وی با تاكید بر این كه این امر، مردم را دچار معضلات زیاد اقتصادی خواهد كرد، تصریح كرد: از سوی دیگر سهام‌داران نیز به عنوان یكی از ذی‌نفعان ایران خودرو خواستار پاسخ‌گویی برای این سرمایه گذاری بی نتیجه و افزایش هزینه های خدمات پس از فروش خواهند شد.

وزیری تاكید كرد: در صورت اجرای تعهد شركت پخش و پالایش وزارت نفت، مبنی بر توزیع سراسری سوخت یورو 4 از تابستان آینده، ایران خودرو آمادگی كامل برای تولید خودرو با استاندارد آلایندگی یورو 4 دارد.

مدیر اجرا و نظارت بر استاندارد ایران خودرو افزود: هم اكنون حدود 30 درصد از محصولات ایران خودرو با استاندارد یورو 4 تولید می شود كه باید با میزان سوخت یورو 4 توزیعی در جایگاه‌های عرضه سوخت متناسب باشد.

وی ادامه داد: گروه صنعتی ایران خودرو مجری قوانین وضع شده از سازمان ها و نهادهای دولتی از جمله حفاظت محیط زیست و استاندارد در زمینه مصرف سوخت است و تاكنون نیز در این زمینه با احترام به قوانین، تمام استانداردها را اخذ كرده است.

وی رعایت استانداردهای مصوب ملی را اصلی مهم در ارتباط با شركا، تامین كنندگان داخلی و خارجی و پروژه های توسعه محصول و تولیدات جاری دانست.

وزیری در پایان، تامین بودجه ارزی و ریالی و توزیع سوخت یورو 4 را مهم ترین دغدغه خودروسازان در زمینه كاهش مصرف سوخت و آلایندگی ها دانست و اظهار امیدواری كرد: ایران خودرو در صورت تامین ارز مورد نیاز تامین قطعات مرتبط با آلایندگی و همچنین توزیع سراسری سوخت استاندارد مناسب، تمامی محصولات را با استاندارد یورو 4 تولید خواهد كرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
کاتالیستکنیستر
نظر بینندگان
_
vote
۱
vote
۱۳۹۲/۱۰/۲۹
هورا ...دنیا از یورو 5 هم گذشته هیبرید و هیدروژنی و تمام برقی شده اینها منت میذارن یک سومش رو یورو4 نیم بند و تک ایربگ میدن بیرون.
!
!
!