پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۱ | ۱۳۹۲/۱۰/۲۸
وارداتی​ها ارزان و داخلی​ها گران می​شوند
۱۳:۲۱ | ۱۳۹۲/۱۰/۲۸
اجاره خودرو
عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان:

وارداتی​ها ارزان و داخلی​ها گران می​شوند

پرشین خودرو: عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان گفت: با توجه به شرایط کنونی در سال آینده بهای خودروهای وارداتی کاهش و خودروهای داخلی افزایش می‌یابد.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد رضا نجفی منش، عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو در خصوص بهای خودروهای وارداتی و داخلی اظهار داشت: تاکنون نرخ خودروهای وارداتی با ارز ۴ هزار تومان محاسبه می‌شد که با کاهش نرخ ارز به ۳ هزار تومان از این پس بهای خودروهای وارداتی کاهش خواهد یافت.

وی خاطر نشان کرد: در صورت بهبود فضای کسب و کار و مطابقت آن با شرایط بین المللی و حل مشکلات تولید خودرو می‌توان فضا را برای رقابت پذیری تولیدات داخلی با خودروهای وارداتی فراهم کرد.

نجفی منش تصریح کرد: تا زمانی که برنامه ریزی‌های کشور تولید محور نباشد و با سود بانکی ۲۰ درصدی در مقابل سود بانکی 4 درصدی در کشور چین که رقیب اصلی تولیدات داخلی محسوب می شود چه طور می‌توان به رقابت پذیری خودروهای داخلی امیدوار بود.

وی با انتقاد از افرادی که خواستار کاهش نرخ خودرو هستند به ایلنا گفت: پس از افزایش تحریم‌ها ارزش پول ملی به یک سوم تقلیل یافت و بهای نان و آب و برق افزایش پیدا کرد چرا نباید نرخ خودرو رشد می‌کرد، هم اكنون و در این شرایط هنوز خودروسازان زیان می دهند.

نجفی منش افزود: در حال حاضر ۱۲۰۰ واحد قطعه سازی فعال در کشور مشغول بکارند که برخی اقدام به واردات مواد اولیه خارجی می‌کنند و برخی دیگر مواد اولیه را از داخل تامین می‌کنند که بهای‌‌ همان مواد اولیه داخلی نیز ۳ برابر شده است فولادی که هر کیلو ۶۰۰ تومان بود هم اکنون ۲ هزار تومان به فروش می‌رسد چطور می توان انتظار كاهش نرخ خودرو را داشت؟

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروقیمت
نظر بینندگان
!
!
!