چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۳ | ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
انتقاد از واگذاری مالکیت خودروسازان به خارجی‌ها
۱۴:۰۳ | ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
اجاره خودرو

انتقاد از واگذاری مالکیت خودروسازان به خارجی‌ها

پرشین خودرو: عضو هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه واگذاری مالکیت خودروسازان داخلی به شرکت‌های خارجی اقدام درستی نیست، گفت: خودروسازان با مشکل تأمین قطعات برای تولید خودروی یورو ۴ روبرو هستند.

به گزارش «پرشین خودرو»، فرهاد بهنیا در واکنش به بحث واگذاری مالکیت شرکت‌های خودروساز ایرانی به شرکت‌های خارجی که از سوی رئیس جمهور مطرح شد، اظهار داشت: اگر منظور، واگذاری مالکیت خودروسازان داخلی باشد، کار درستی نیست و بعد از گذشت دو دهه از رشد صنعت خودرو نباید این اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه مشارکت خودروسازان خارجی در شرکت‌های ایرانی به نفع خودروسازان ایرانی خواهد بود، افزود: این کار باعث انتقال دانش فنی روز به خودروسازی کشور می‌شود و اگر در این زمینه سرمایه‌گذاری خارجی نیز صورت گیرد به نفع صنعت خودروسازی است.

وی تصریح کرد: اینکه حضور خودروسازان خارجی در ایران به چه صورت اتفاق بیفتد، نکته ظریفی است و یک بحث خام است که باید با بررسی دقیق پخته شود.

بهنیا افزود: به احتمال زیاد منظور رئیس جمهور مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی و انتقال دانش فنی خارجی به صنعت خودرو کشور بوده است.

وی در ادامه در مورد مهلت‌دهی دوباره به خودروسازان برای اعمال استاندارد یورو 4 گفت: ورود پلیس به این قضیه اشتباه است، زیرا سازمان استاندارد مسئول استانداردسازی صنایع در کشور است. پلیس باید اجرا کننده استاندارد باشد و در واقع مراجع دیگر تصمیم‌گیر هستند.

وی به فارس گفت: حدود 2 سال است که بحث عرضه بنزین یورو 4 در کشور مطرح است ولی در حال حاضر مشخص نیست که چه میزان بنزین یورو 4 و در کدام جایگاه‌ها توزیع می‌شود و آیا اصولاً این اتفاق افتاده است یا خیر؟

بهنیا تأکید کرد: باید حداقل 4 ماه توزیع بنزین یورو 4 در جایگاه‌ها صورت گیرد و بعد از آن برای تولید خودرو با این استاندارد اقدام شود.

عضو هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان توضیح داد: هر خودرویی که با استاندارد یورو 4 تولید شود نیازمند سوخت با استاندارد یورو 4 است و اگر از سوخت یورو 2 استفاده کند با مشکلات موتوری روبرو خواهد شد.

وی مشکل تأمین نقدینگی را از جمله دلایل عدم تأمین قطعات لازم برای تولید خودرو با استاندارد یورو 4 عنوان کرد و گفت: برای تولید خودرو با استاندارد یورو 4 باید امکانات لازم و نقدینگی لازم برای خودروسازان فراهم شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
محمد
vote
۲
vote
۱۳۹۲/۱۱/۱۴
خب معلومه اگه خارجیا بیان سود جیب شما کم میشه.واسه چیه پژویی که دو سال پیش 14 میلیون بود الان بشه 30 میلیون؟پس کرم از خود درخته.شما که نتونستین کاری بکنین.حداقل برین کنار جا واسه چهار تا اینکاره باز شه.شاید یه فرجی هم تو قیمتا شد
ر
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۱۱/۱۴
اره خوب اگر انها بيايند بيكيفيت سازي نميتونه ادامه پيدا كنه .سود اقايون كم ميشه ديگه براي همين اينها دنبال پژو هستند چون ميدو.نند پژو هرچي و هرجوري بسازند كاري با انها ندارنه باج پژو بدهند سهم خوشونم محفوظه
نریمان
vote
۱۰
vote
۱۳۹۲/۱۱/۱۳
آدم تعجب میکنه جملات این اقایون به ظاهر مسول رو میشنوه ، چه رشدی خودروسازهای داخلی تو بیست سال داشتند ؟ حتی یک پلتفرم هم نتونستند طراحی کنند ! تحریم ها ماهیت ناتوانی خودروسازها رو نشون داد که حتی توانایی تولید کامل پراید 30 سال قبل رو هم ندارند . کاملا نشون داده که ناتوان در تولید خودرو هستید ، کم نیست سالانه بیش از 20 هزار نفر تو جاده ها میمیرند به خاطر خودروهای ناایمن ، بی کیفیت و تاریخ مصرف گذشته .
ملک
vote
۹
vote
۱۳۹۲/۱۱/۱۳
با سلام لطفا این دیدگاهها رو برای خودت بزار چهل سال گذشت و هنوز ما اندر خم پیچ اولیم و هیچ کاری در رابطه با خودرو صورت نگرفته مگر همین چند سال پیش سیم کارتهای همراه اول چند ملیون نرخ گزاری نمیشد؟ پس چرا با ورود رقبای خارجی پوزه هرچی سیم کارته به خاک مالیده شد؟ امثال تو حتی نمیخان یه سیم کارت ساده هم ارزون بشه چه برسه به ماشین؟
!
!
!