شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۵:۲۳ | ۱۳۸۹/۰۶/۰۸
تیبا آبان ماه به خیابان ها می آید
۱۵:۲۳ | ۱۳۸۹/۰۶/۰۸

تیبا آبان ماه به خیابان ها می آید

پرشین خودرو: رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از تصویب طرح تولید خودرو ارزان قیمت در شركت ایران خودرو خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو» ،مجید هدایت امروز گفت:‌ تولید یك خودرو با قیمت زیر 9 میلیون تومان در شركت ایران خودرو تصویب شده است و باید برای ایجاد یك برند داخلی در این زمینه تلاش شود.

وی افزود: همچنین خودرویی با قیمت بین 13 تا 17 میلیون تومان نیز در این كلاس در ایران خودرو تولید خواهد شد.

او همچنین با اشاره به تشكیل جلسه ایدرو با هیات مدیره سایپا در هفته جاری عنوان كرد: گروه سایپا 17 نوع محصول جدید را برای تولید پیشنهاد داده كه باید از میان آن‌ها تعدادی را برای سا‌ل‌های‌ آینده انتخاب كند.

رئیس هیات عامل ایدرو همچنین درباره پروژه تندر90 گفت:‌ به زودی از سوی وزارت صنایع و معادن درباره سطوح تمركز تولید این خودرو تصمیم‌گیری خواهد شد. در این خصوص باید بین طرف ایرانی و فرانسوی مشاركت برد-برد ایجاد شود.

وی همچنین با انتقاد از شركت رنو گفت:‌ این شركت با وجود همه امكانات در اختیار هنوز نتوانسته تولید تندر90 را در ایران از سالی 100 تا 150 هزار دستگاه بیشتر كند. از سوی دیگر یكی از شركت‌های فرانسوی نیز از زمان حضورش در ایران سالانه یك میلیارد یورو محصول به كشورمان صادر كرده، اما دریغ از یك یورو سرمایه‌گذاری! كه این برای توسعه صنعت خودرو ایران مناسب نیست.

وی همچنین از برگزاری مراسم تحویل خودرو تیبا در آبان ماه امسال خبر داد و افزود: تولید انبوده رانا نیز به عنوان یك طرح در هیات مدیره ایران خودرو مصوب شده است.

به گفته هدایت، طراحی و ساخت سه تا چهار پلت فرم در دستور كار قرار داشته كه روی هر یك از آن‌ها می‌توان پنج تا شش مدل خودرو جدید تولید كرد.

وی همچنین از عرضه موتورهای دیزل سنگین D87 طی 10 ماه آینده خبر داد.

به گفته رئیس هیات عامل ایدرو این موتور در صنایع دریایی، ریلی و تولید گرما و برق كاربرد دارد.

تصمیم‌گیری درباره مناقصه ساخت 315 دستگاه واگن هنوز قطعی نشده است

معاون وزیر صنایع ومعادن همچنین با اشاره به این كه هنوز درباره مناقصه ساخت 315 دستگاه واگن مترو شهرهای اصفهان، شیراز و تبریز تصمیم‌گیری قطعی نشده است، افزود:‌ ممكن است بخشی از ساخت این واگن‌ها با مشاركت‌های شركت‌ داخلی و مابقی با همكاری شركت‌های داخلی و خارجی انجام شود.

هدایت همچنین از برنامه‌ریزی ایدرو برای ساخت و توسعه واگن‌های ملی مترو خبر داده و درباره فعالیت‌های این سازمان در حوزه صنایع هوایی نیز گفت: در زمینه ساخت هواپیماهای سبك و نیمه سبك توفیق‌هایی حاصل شده كه در‌ آینده اعلام می‌كنیم.

وی همچنین خبر داد:‌ طی 18 ماه آینده نمونه اولیه خودروهای هیبریدی رونمایی خواهد شد.

نظر بینندگان
!
!
!