سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۲ | ۱۳۹۲/۱۲/۰۴
سانسور فراری در چین
۰۹:۴۲ | ۱۳۹۲/۱۲/۰۴
اجاره خودرو

سانسور فراری در چین

پرشین خودرو: کلمه «فراری» در چین جزو کلمات ممنوعه است و اگر آن را جست و جو کنید فیلتر می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، اینترنت برای هواداران خودرو مملو از اطلاعات، متن، عکس، تصویر ویدیوئی و غیره است. با چند دکمه روی کامپیوتر می توان از زیر و بم خودروها سر در آورد و آنها را به هم مقایسه کرد. اما در چین برخی از خودروسازان از موهبت اینترنت برای رساندن اطلاعات و تبلیغات خود بی بهره اند. برای مثال اگر در چین دنبال اطلاعات برای خودروی فراری بگردید قطع به یقین با سانسور غلیظی مواجه می شوید.

اسب در حال شیهه [لوگوی فراری] به نماد فرزندان اربابان و ثروتمندان چینی تبدیل شده همان هایی که ما در کشورمان به آنها آقازاده می گوییم. این اسب در حال شیهه را فقط خانواده هایی در چین می توانند تهیه کنند که از رانت یا مزایای خاص برخوردارند.

اولین باری که این سانسور شروع شد، سال 2011 بود. در آن زمان فرزند بو خیلیا Bo Xilai از سیاستمداران صاحب نفوذ در حال راندن یک فراری سرخ رنگ مشاهده شد در حالی که این خودروی گران از دایره دستمزد آن سیاستمدار خارج بود. ابتدا خبر و عکس های این موضوع در شبکه های اجتماعی چین منتشر شد که نتیجه آن فیلتر کلمه «فراری قرمز رنگ» بود. دوباره در سال 2012 به مدت کوتاهی نام فراری قربانی یک آقازاده دیگر شد. فرزند یکی از مقام های بلندپایه حزب کمونیست در یک فراری مشکی رنگ کشته شد. خبر کشته شدن این آقازاده هرگز در رسانه های دولتی و رسمی منتشر نشد اما در شبکه های اجتماعی مثل نقل و نبات پخش شد و دوباره موجبات فیلتر شدن کمله فراری را فراهم کرد.

در 13 فوریه امسال هم یک تصادف مرگبار دیگر با فراری رخ داد و دوباره اخبار آن سر از شبکه های اجتماعی در آورد. این بار مثل گذشته دولت چین اصرار شدید به سانسور کردن کلمه فراری نداشت و احتمالا به تدریج این حساسیت دولت چین کاهش یافته و جست و جو برای مارانلو و فراری با هیچ مجازاتی رو به رو نشود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فراریچین
نظر بینندگان
!
!
!