جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۶ | ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
شکوفایی اقتصادی با تسریع ترخیص کالا
۱۰:۲۶ | ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
اجاره خودرو
قائم مقام ارشد مدیرعامل مگاموتور:

شکوفایی اقتصادی با تسریع ترخیص کالا

پرشین خودرو: جمعی ازمدیران ارشد و مسئولین گمرک با هدف آشنایی با فرایند تولید در مگاموتور و آگاهی از جایگاه این مجموعه در صنعت ایران از این شرکت بازدید کردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، در این بازدید که با هدف آشنایی از مگاموتور و عملکرد آن در صنعت خودروسازی انجام گرفت، علی مسیبی قائم مقام مدیرعامل مگاموتور گفت: جایگاه مگاموتور در صنعت خودروسازی ایران و خاورمیانه با گردش بالای مالی در چهار حوزه تولید، تامین داخلی و خارجی، تحقیق و توسعه در حوزه قوای محرکه و شرکت داری حدود 22 زیرمجموعه منحصربه فرد است.

مسیبی در ادامه با اشاره به اینکه گمرک ایران یکی از قدیمیترین سازمانهای اقتصادی کشور است که بعنوان مرزبان اقتصادی نقش مؤثری در وصول درآمدهای دولت و اجرای سیاستها و خط مشی های اقتصادی،‌ بازرگانی و حتی فرهنگی دارد گفت: گسترش روز افزون مناسبات بین المللی در کلیه زمینه های تجاری و اطلاع رسانی، افزایش حجم تجارت جهانی و ضرورت انتقال تکنولوژی و سایر ملاحظات اقتصادی،‌ فرهنگی و سیاسی ،‌بر اهمیت گمرک و جایگاه آن در نظام اقتصادی کشور، می افزاید.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت نقش گمرک در ترخیص به موقع کالا گفت: در شرایط موجود تحریم، گاهی اوقات ما برای جلوگیری از توقف خطوط باید بخشی از قطعات را حمل هوایی کنیم و کالایی که حمل هوایی می شودباید با رعایت همه موضوعات قانونی در گمرک نیز با سرعت ترخیص شود، این عمل در جهت سرعت بخشیدن در ترخیص کالا برای رسیدن قطعات به شرکت برای جلوگیری از عدم توقف خطوط تولید می باشد.

قائم مقام مدیرعامل مگاموتور در ادامه گفت: در حال حاضر قیمت تمام شده محصولات مگاموتور بدلیل فشار تحریم های اخیر و نوسانات قیمت ارز افزایش پیدا کرده و در این شرایط همه ارگان ها و سازمان ها باید در راستای کاهش قیمت تمام شده کمک کنند زیرا صنعت خودرو متعلق به یک ارگان و سازمان و وزارتخانه نیست بلکه یک سرمایه ملی است و باید با افزایش تولید، رونق اشتغال و ارزآوری را برای کشور به ارمغان بیاوریم که در این راستا نقش و عملکرد گمرک می تواند کمک موثر و ارزنده ای باشد.

در ادامه سلدوزی مشاور مدیرکل گمرک گفت: ما با آگاهی از اهمیت مگاموتور در صنعت خودروسازی کشور و منطقه اولین بازدید مدیران و مسئولان گمرک در دولت جدید را از مجموعه صنعتی مگاموتور بعمل آوردیم و در این بازدید از نزدیک با مقوله تولید و ضرورت تسریع در ترخیص کالاها برای جلوگیری از توقف خطوط تولید آگاهی بیشتری بدست آوردیم.

وی افزود: نیروی انسانی علاقمند و متخصص در مجموعه مگاموتور برای ما بسیار قابل توجه بود که این افراد زحمت کش و فعال بزرگترین سرمایه شما می باشند.

سلدوزی با اشاره به نقشی که گمرک می تواند در تسریع ترخیص کالا برای شرکت هایی مانند مگاموتور ایفا کند، اضافه کرد: اصلی‌ترین نقش گمرک در شرایط امروز تسهیل و تسریع ترخیص کالاهای ضروری برای صنعت کشور است. گمرک در طول سال‌های گذشته پیشرفت خوبی داشته و سعی کرده علیرغم تحریم‌ها شرایط مناسبی را برای ترخیص کالاهای اساسی مردم ایجاد کند.

وی در پایان افزود: گمرک ایران مرزبان اقتصاد کشور و تنظیم‌کننده تجارت خارجی است و به همین دلیل در توسعه اقتصادی نقش مهمی ایفا می‌کند، همکاران گمرک همواره در تلاشند تا با سرعت و عملکرد دقیق بخوبی به نقش خود در توسعه اقتصاد ایران اسلامی عمل کنند و در این راستا از هیچ کوششی فروگزار نخواهیم بود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مگاموتور
نظر بینندگان
!
!
!