سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۵ | ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
روزهای سرد بازار خودرو در آستانه بهار
۱۱:۱۵ | ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
اجاره خودرو

روزهای سرد بازار خودرو در آستانه بهار

پرشین خودرو: فروشندگان خودرو در بازار، روزهای سرد و آرامی را در آستانه سال جدید سپری می‌کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، برخلاف آنچه پیش‌بینی می‌شد میزان خرید و فروش خودرو در بازار آزاد در آستانه تعطیلات نوروزی افزایش یابد اما این اتفاق نیفتاده است.

گذری به نمایشگاه‌ها و دفاتر فروش خودرو در سطح شهر نشان می‌دهد همچنان این دفاتر خالی از خریدار و فروشنده است.

البته نزدیکی به ایام نوروز و تصور رایج درباره افزایش قیمت خودروها در این ایام موجب شده برخی از فروشندگان خودرو در بازار سعی کنند که از همین بازار نیمه‌جان نیز سود بیشتری به دست آورند.

این امر موجب شده که دفاتر فروش در سطح شهر قیمت‌های مختلف و متفاوت و بعضا با تفاوت‌های چند میلیون تومانی برای فروش خودروی یکسان اعلام کنند؛ به عنوان مثال در خیابان کمیل در نزدیکی امام حسین قیمت خودروی تندر 90 E2 ایران خودرو از سوی فروشندگان مختلف 37 میلیون و 500 هزار تومان، 38 میلیون تومان و 38 میلیون و 800 هزار تومان اعلام می‌شود.

به دلیل همین تفاوت قیمت‌هاست که کارشناسان توصیه می‌کنند بهتر است خریداران خودروی مورد نیاز خود را ابتدای سال آینده و به ویژه در فروردین ماه خریداری کنند.

در این زمینه یکی از فعالان بازار خودرو می‌گوید اگرچه انتظار داشتیم با نزدیکی به تعطیلات نوروزی تعداد مشتریان افزایش یابد اما تفاوتی در زمینه تعداد مشتریان مراجعه کننده به بازار صورت نگرفته است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این‌که دفاتر و نمایندگی‌های فروش به عرضه خودروهای خود در ایام پایانی سال امیدوار بودند، خاطرنشان کرد: رونق نیافتن بازار در این ایام موجب شده که برخی فروشندگان از ناحیه رسوب خودرو در انبارها و اصطلاحا خواب سرمایه خود متضرر شوند.

این فعال بازار خودرو تصریح کرد: برخی فروشندگان که محصولات خود را با قیمت‌های بالاتری عرضه می‌کنند از توجیهاتی چون دسته دوم و معیوب بودن خودروهای عرضه شده با قیمت‌های پایین‌تر استفاده می‌کنند که معمولا درست نیست.

به گفته وی دفاتر فروش خودرو در کشور برخلاف مدت مشابه سال‌های پیشین روزهای کم رونق و آرامی را پشت سر می‌گذارند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بازارخودروقیمت
نظر بینندگان
!
!
!