سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
افزایش کیفیت خودرو با ورود قطعه‌سازان اروپایی
۱۰:۲۹ | ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
اجاره خودرو
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور مطرح کرد:

افزایش کیفیت خودرو با ورود قطعه‌سازان اروپایی

پرشین خودرو: دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور از آغاز مجدد فعالیت قطعه‌سازان مطرح اروپایی و واردات مستقیم قطعات خود به کشور خبر داد.

آرش محبی نژاد در گفت وگو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با اشاره به لغو 6 ماهه تحریم‌ها و شروع آن پس از این مدت معین افزود: همین امر موجب می‌شود قطعه سازان اروپایی در واردات قطعات خودرو دچار تردید شوند اما علیرغم این موضوع هم اکنون توافقات مطلوبی میان قطعه سازان داخلی و اروپایی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: با توافقات صورت گرفته میان بانک‌های اروپا و ایران واردات قطعات خودرو از کشورهایی چون کره، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ... به طور مستقیم انجام خواهد شد که این امر باعث ارتقا صنعت قطعه‌سازی و افزایش کیفیت خودروهای داخلی می‌شود.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور اذعان داشت: افزایش تولید قطعات خودرو و مشارکت بیشتر با شرکای خارجی از جمله موضوعاتی است که خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی در عقد قرارداد همکاری با قطعه‌سازان مطرح اروپایی باید مد نظر داشته باشند.

محبی نژاد در ادامه خاطر نشان کرد: با آغاز همکاری میان قطعه‌سازان داخلی و اروپایی، در سال آینده شاهد رشد تولید خودرو در کشور خواهیم بود و می‌توان انتظار داشت به تولید خودرو مطابق با استانداردهای روز دنیا دست یابیم.

وی در پایان گفت: دولت باید نقدینگی در این صنعت را افزایش داده و تسهیلات بیشتری به خودروسازان و قطعه‌سازان اعطا کند تا بتوانیم با افزایش تولید خودرو به رقابت در بازار جهانی بپردازیم.

نظر بینندگان
!
!
!