سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۸ | ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
پای وانت سایپا به عراق باز شد
۱۲:۲۸ | ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
اجاره خودرو

پای وانت سایپا به عراق باز شد

پرشین خودرو: قائم‌مقام معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا از صادرات اولین محموله وانت پراید (سایپا ۱۵۱) به کشور عراق خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمد اسماعیلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولین محموله صادراتی سایپا 151 در بازار عراق عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: همزمان با توزیع سایپا 151 در بازار داخل، صادرات این خودرو به کشورهای دیگر نیز آغاز شده است.

وی با اشاره به صادرات 50 دستگاه وانت پراید در مرحله اول صادرات این محصول گفت: پیش‌بینی می‌شود سال آینده حداقل 5 هزار دستگاه سایپا 151 به بازار عراق صادر شود.

به گفته اسماعیلی علاوه بر بازار عراق، وانت پراید به بازار کشورهای آذربایجان، مصر، سوریه، نیجریه، سنگال و غنا نیز صادر خواهد شد.

وی در مورد قیمت وانت پراید در بازار کشورهای هدف نیز اظهار داشت: این خودرو در عراق با قیمت 9 هزار و 500 دلار و در آذربایجان با قیمت 8 هزار دلار پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه قیمت کف وانت پراید صادراتی 5 هزار دلار خواهد بود گفت: حداقل 20 درصد از تولید سایپا 151 به بازارهای خارجی صادر خواهد شد.

قائم‌مقام معاون صادرات سایپا اظهار داشت: سال آینده 58 هزار دستگاه از محصولات سایپا به 20 کشور صادر خواهد شد.

وی در مورد شرایط عرضه وانت پراید در بازار‌های خارجی نیز گفت: در برخی از بازارهای خارجی این محصول با استفاده از تسهیلات بانکی عرضه خواهد شد. به عنوان مثال در آذربایجان به صورت لیزینگ عرضه می‌شود، ولی در بازار عراق و مصر فروش نقدی این خودرو پیش‌بینی شده است.

نظر بینندگان
!
!
!