یكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
مردم مراقب باشند تایر تاریخ گذشته نخرند
۱۰:۴۵ | ۱۳۹۲/۱۲/۲۵
kerman2
رییس اتحادیه لاستیک و روغن موتور و فیلتر:

مردم مراقب باشند تایر تاریخ گذشته نخرند

پرشین خودرو: رییس اتحادیه لاستیک و روغن موتور و فیلتر از گران بودن قیمت لاستیک و کاهش قدرت خرید مردم در بازار این محصولات خبر داد.

عباس سماواتی در گفت وگو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب افزود: قیمت گذاری لاستیک خودرو با نرخ دلار سه هزارو 700 تومان انجام شد اما با کاهش نرخ دلار همچنان قیمت لاستیک بالا است که علت آن را باید از مسوولین ذیربط جویا شد.

وی اذعان داشت: با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات عید و آغاز سفرهای نوروزی، هیچ مشکلی در نحوه توزیع لاستیک در بازار وجود نداشته و انواع لاستیک در سایزهای متفاوت با برندهای گوناگون در بازار وجود دارد اما قیمت بالای این محصولات و کاهش قدرت خرید مردم باعث ایجاد در رکود بازار لاستیک شده است.

سماواتی با بیان اینکه بیشترین سهم بازار لاستیک به واردات این محصول از کشورهای چین، مالزی، تایوان و هند اختصاص داده شده است، خاطر نشان کرد: متاسفانه اکثر لاستیک‌های وارداتی دارای کیفیت پایین بوده و اغلب تاریخ مصرف گذشته هستند و علی رغم به اهمیت این محصول حیاتی دولت هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده است.

رییس اتحادیه لاستیک و روغن موتور و فیلتر تصریح کرد: کمبود اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص تایر‌های تاریخ مصرف گذشته و عدم برنامه ‌ریزی‌های دولت برای کوتاه کردن دست سودجویان و متخلفان در این زمینه موجب شده بسیاری از مصرف‌کنندگان از تایرهای بی‌کیفیتی استفاده کنند که پس از گذشت مدتی کوتاه خراب خواهند شد.

وی در ادامه اظهار داشت: دولت باید واردکنندگان غیرقانونی لاستیک را شناسایی کرده و لیستی از این افراد را در اختیار اتحادیه قرار دهد تا اقدامات لازم برای جلوگیری از فعالیت آنها صورت بگیرد.

رییس اتحادیه لاستیک و روغن موتور و فیلتر با اشاره به چالش‌ها و مشکلات پیش روی این صنف اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اتحادیه این است که متاسفانه لاستیک‌های وارداتی به طور مستقیم به دست واحد صنفی نمی‌رسد و توسط دلالان و واسطه‌های زیاد به دست تولیدکننده می‌رسد که خود این موضوع موجب ایجاد رانت و تقلب در این بازار می‌شود.

سماوات