پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۵ | ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
مصرف سوخت کامیون فرسوده چقدر است؟
۱۳:۵۵ | ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
اجاره خودرو

مصرف سوخت کامیون فرسوده چقدر است؟

پرشین خودرو: کامیون‌های چینی که در کشور مونتاژ می‌شوند حدود 200 میلیون تومان و کامیون‌های ولوو حدود 500 میلیون تومان قیمت دارند لذا طبیعی است که رانندگان برای نوسازی باید تسهیلاتی دریافت کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، بهروز گلپاگون دبیر کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل اظهار کرد: کامیون‌های فرسوده در هر 100 کیلومتر حدود 40 تا 50 لیتر سوخت مصرف می‌کنند و این در حالی است که مصرف سوخت کامیون‌های نو حدود 30 لیتر است؛ بنابراین با این اقدام صرفه‌جویی سوخت خوبی را شاهد خواهیم بود و این موضوع منجر به کاهش هزینه نیز خواهد شد.

وی بر ضرورت راه‌اندازی شهرک‌های حمل و نقل باری تاکید کرد و افزود: شهرک‌های حمل و نقل باری برای استقرار شرکت‌های حمل و نقلی است که در تلاش هستیم با کمک دستگاه‌های مختلف دولتی این شهرک‌ها را ایجاد کنیم که در برخی از شهرها این کار در حال انجام است.

گلپاگون با بیان این‌که ترمینال‌های موجود از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده و جایگاه مناسبی برای رانندگان و خودروهای آن‌ها وجود ندارد، گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن توجه شود بحث نوسازی ناوگان حمل ونقل بار است چون در حال حاضر عمر متوسط این ناوگان در کشور ما حدود 20 سال است.

به گزارش ایسنا، دبیر کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل تاکید کرد: با نوسازی ناوگان طبیعی است که سلامت رانندگان و خودروها بیشتر شود و کاهش سوانح را نیز شاهد خواهیم بود.

وی با بیان این‌که در کشور ما در زمینه نوسازی ناوگان باری کار چندانی صورت نگرفته است، گفت: اقداماتی در زمینه نوسازی ناوگان در بخش مسافری انجام شده اما موضوع مهمی که در سال جاری باید مورد توجه قرار گیرد بحث نوسازی ناوگان در حوزه بار است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
حسن
vote
vote
۱۳۹۴/۰۴/۱۵
مطلب مفیدی بود.بسیار متشکرم
!
!
!