دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۲:۱۳ | ۱۳۹۳/۰۱/۲۶
ارتقاء کیفی خودروهای تولید داخل
۱۲:۱۳ | ۱۳۹۳/۰۱/۲۶
اجاره خودرو
با مشاركت شركای خارجی صورت می گیرد؛

ارتقاء کیفی خودروهای تولید داخل

پرشین خودرو: متخصصان ایرانی در عرصه های مختلف نشان دادند که می توانند نسبت به بومی سازی و تولید ملی اقدام کنند و این توانایی را در حوزه صنایع دفاعی و موشکی نیز نشان داده اند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اقدامات خودروسازان در زمینه تولید خودروی ملی گفت: توجه به تولید خودروی ملی و خودروهای ساخت داخل از الزامات و ضروریات کشور بوده و باید در این راستا تلاش بیشتری صورت گیرد.

روح الله عباسپور به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین و اساسی ترین مباحث در بحث اقتصاد مقاومتی، درون زایی، خود اتکایی و تاکید بر تولید داخل است بنابراین در جریان اجرای این سیاست،خودروسازان نیز باید تولید خودروی ملی را مورد توجه جدی تری قرار دهند.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی توجه به تولید خودروی ملی در راستای حمایت از تولید ملی بوده و باید این مساله در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی به طور جدی دنبال شود.

وی با اشاره به تحریم ها و ایجاد محدودیت برای حضور ایران در عرصه های بین المللی اظهار داشت: ایجاد محدودیت در عرصه های تجارت و روابط خارجی، راهی جز تمرکز بر روی اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید ملی را برای کشور باقی نمی گذارد.

به گزارش ایلنا، نماینده بویین زهرا در خانه ملت ضمن تاکید بر تداوم حرکت خودروسازان در راستای تولید خودرو ملی تصریح کرد: خوشبختانه در سال های اخیر اقدامات خوب و قابل تاملی در راستای تولید خودرو ملی در شرکتهای خودروساز صورت گرفته است اما با توجه به بستر، زمینه و ظرفیت های موجود در صنعت خودرو ایران، امید است این رویه در شرکتهای خودروساز ادامه یافته و شرکتها در تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی با جدیت بحث تولید خودروی ملی و همچنین ارتقاء کیفی خودروها را دنبال نمایند.

عباسپور افزود: البته حرکت خودروسازان در این راستا می تواند با مشارکت شرکای خارجی صورت گیرد و به تدریج با کسب دانش و تکنولوژی و افزایش سهم داخلی سازی در جهت تولید خودروی ملی اقدام شود.

وی در ادامه با ابراز تاسف از اظهارات غیر کارشناسی برخی افراد در خصوص تولید خودروی ملی، تاکید کرد: در شرایط کنونی هر گونه انتقاد غیر کارشناسی در خصوص تولید خودروی ملی توهین به توانایی و استعداد جوانان ایرانی است در حالی که متخصصان ایرانی در عرصه های مختلف نشان دادند که می توانند نسبت به بومی سازی و تولید ملی اقدام کنند و این توانایی را در حوزه صنایع دفاعی و موشکی نیز نشان داده اند.

وی گفت: موفقیت هایی که هم اکنون در صنایع هوا و فضا، نانو، انرژی هسته ای صورت گرفته نشان می دهد این خلاقیت می تواند در حوزه خودروسازی نیز شکوفا شده و بروز و ظهور پیدا کند.

نظر بینندگان
!
!
!