شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۱ | ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
سهمیه 400 تومانی تاکسی‌ها سوخت
۱۶:۰۱ | ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
اجاره خودرو

سهمیه 400 تومانی تاکسی‌ها سوخت

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورد‌ های نفتی ایران از تبدیل سهمیه بنزین 400 تومانی واریزی اردیبهشت ماه تاکسی و خودروهای عمومی به سهمیه بنزین 700 تومانی خبر داد و اعلام کرد: سهمیه بنزین 400 تومانی فقط برای چهار روز ابتدایی اردیبهشت ماه قابل استفاده بود.

به گزارش «پرشین خودرو»، محسن روحانی مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در تشریح محدودیت های جدید برای ذخیره سازی بنزین 400 تومانی خودروهای عمومی، اعلام کرده است: خودروهای عمومی بر خلاف خودروهای شخصی تنها ١٠ درصد از سهمیه بنزین خود را می توانند به مدت یک ماه ذخیره کنند.

از این رو پس از اجرای طرح ابطال 90 درصد سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای باقی مانده در کارت هوشمند سوخت خودروهای عمومی و تاکسی‌ها، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران هم از حذف سهمیه بنزین 400 تومانی خودروهای عمومی برای اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

مصطفی کشکولی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران درباره دلایل تغییر سهمیه بنزین 400 تومانی به بنزین 700 تومانی خودروهای عمومی و تاکسی ها، گفت: فقط قرار بود قیمت بنزین در 4 روز ابتدایی اردیبهشت ماه همچون گذشته مصرف و 26 روز باقیمانده براساس نرخ های جدید بنزین محاسبه شود.

این در حالی است که ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور 31 فروردین ماه سال جاری با صدور اطلاعیه‌ای، با اشاره به واریز سهمیه بنزین 400 تومانی برای خودروهای عمومی و تاکسی‌ها، تاکید کرده بود: با تثبیت قیمت سهمیه‌ای بنزین خودروهای عمومی، کرایه‌ها نباید افزایش یابد.

به گزارش مهر،​ همزمان با تبدیل سهمیه بنزین 400 تومانی به سهمیه 700 تومانی خودروهای عمومی، دور جدید ابطال سهمیه ویژه بنزین خودروهای عمومی که در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی نیستند آغاز شده است.

بر این اساس از سال گذشته طرح سامان دهی سهمیه ویژه بنزین برخی از خودروهای عمومی، موتورسیکلت و خودروهای فرسوده در دستور کار قرار گرفته و در مجموع از سال گذشته تاکنون سهمیه ویژه بنزین چهار میلیون و 700 هزار قطعه کارت خودروهای عمومی سوزانده شده و به سهمیه عادی تبدیل شده است.

مسئولان دولت اعلام کرده اند: در مجموع تاکنون با اجرای این طرح به طور متوسط روزانه حدود هشت میلیون لیتر در مصرف بنزین نیمه یارانه ای کشور صرفه جویی شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!