دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۳۲ | ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
چقدر بنزین به‌کار‌ت‌های سوخت واریز شد؟
۱۶:۳۲ | ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
اجاره خودرو

چقدر بنزین به‌کار‌ت‌های سوخت واریز شد؟

پرشین خودرو: پس از اعلام نرخ جدید بنزین و واریز سهمیه بنزین اردیبهشت‌ماه بیش از 802 میلیون لیتر بنزین به کارت‌های سوخت مصرف‌کنندگان وسایل نقلیه شخصی و موتوری واریز شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و اعلام نرخ نهایی سوخت از سوی دولت در نهایت سهمیه اردیبهشت‌ماه برای 19 میلیون کارت سوخت فعال در کشور واریز شد.

بر اساس اطلاعات بدست آمده در اردیبهشت‌ماه جاری از میان 19 میلیون کارت سوخت فعال در کشور،‌ 11 و نیم میلیون کارت سوخت مربوط به وسایل نقلیه شخصی و چهار و نیم میلیون کارت سوخت مربوط به موتورسیکلت‌ها بوده است. بر این اساس سه میلیون کارت باقی ‌مانده از این 19 میلیون کارت مربوط به حمل و نقل عمومی است.

بر اساس سهمیه بندی بنزین مشخص شده برای هر وسیله شخصی ماهانه 60 لیتر بنزین و برای هر موتور سیکلت‌ ماهانه 25 لیتر بنزین در نظر گرفته شده است.

بر اساس واریز سهمیه 60 لیتری به هر وسیله شخصی،‌ هر ماه حدود 690 میلیون لیتر بنزین به کارت سوخت صاحبان کارت‌ها واریز می‌شود و برای چهار و نیم میلیون موتور سیکلت موجود در کشور نیز هر ماه حدود 112 و نیم میلیون لیتر بنزین اختصاص می‌یابد.

بر اساس محاسبات صورت گرفته این دو گروه مصرف کننده که کارت‌های آن‌ها به 16 میلیون عدد می‌رسد،‌ ماهانه حدود 802.5 میلیون لیتر بنزین واریز می‌شود.

به گزارش ایسنا، گفته می‌شود تا سال گذشته تعداد کارت‌های سوخت موجود و فعال در کشور که هر ماهه بنزین دریافت می‌کردند به 24 میلیون کارت می‌رسید،‌ اما با اقدامات اصلاحی و طرح ساماندهی کارت‌های سوخت در ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت و شناسایی برخی موتورسیکلت‌ها و وسایل فاقد کارت و فرسوده برخی کارت‌های سوخت ابطال شد و در نهایت امسال تعداد کارت‌های سوخت فعال در کشور به 19 میلیون کارت رسیده است.

در حال حاضر سهمیه اردیبهشت‌ماه وسایل نقلیه به کارت‌های آن‌ها واریز شده که در این میان سهمیه تاکسی‌ها 520 لیتر، سهمیه وسایل نقلیه شخصی 60 لیتر در ماه و موتورسیکلت‌ها 25 لیتر در ماه است.

گفته می‌شود با توجه به مشخص شدن قیمت بنزین در پنجم اردیبهشت‌ماه، سهمیه چهار روز ابتدایی این ماه با بنزین 400 تومانی و سهمیه 26 روز باقی‌مانده با همان نرخ700 تومانی تعیین شده واریز شده‌است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بنزینکارت سوخت
نظر بینندگان
!
!
!