دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۱ | ۱۳۹۳/۰۲/۰۸
متوسط سن ناوگان مینی‌بوسی کشور
۱۱:۴۱ | ۱۳۹۳/۰۲/۰۸
اجاره خودرو

متوسط سن ناوگان مینی‌بوسی کشور

پرشین خودرو: رئیس اتحادیه مینی‌بوس‌رانی کشور با بیان اینکه کم‌فروشی در قطعات یدکی مینی‌بوس، روغن و لاستیک از روز اجرای فاز دوم هدفمندی آغاز شد و هزینه مالکان مینی‌بوس افزایش یافت، گفت: در جلسات کارشناسی هزینه‌ها بررسی شده و احتمالاً کرایه تا 8 درصد افزایش یابد.

به گزارش «پرشین خودرو»، غلامرضا غضنفری اظهار داشت: با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در کنار افزایش قیمت گازوئیل سهمیه‌ای به 250 تومان و آزاد 500 تومان، کم‌فروشی فروشندگان قطعات یدکی و لاستیک هم آغاز شد.

وی ادامه داد: قطعاً با افزایش نرخ سوخت، هزینه رانندگان ناوگان عمومی در مواردی نظیر‌ روغن و لاستیک افزایش می‌یابد.

رئیس اتحادیه مینی‌بوس‌رانی کشور بیان کرد: هم‌اکنون در حال بررسی میزان تأثیر افزایش نرخ سوخت در هزینه‌های رانندگان هستیم و این موضوع در جلسات مختلف در حال بررسی است.

غضنفری با تأکید بر افزایش هزینه سیر مینی‌بوس‌ها همزمان با افزایش نرخ سوخت، گفت: در حال حاضر همه استان‌های کشور منتظر تصمیم اتحادیه مینی‌بوس‌رانی هستند تا تکلیف نرخ جابه‌جایی در این ناوگان مشخص شود.

وی با بیان اینکه ‌جلسات بررسی درباره نرخ‌‌های جدید کرایه مینی‌بوس حدود یک هفته ‌طول می‌کشد، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود نرخ کرایه مینی‌بوس‌ها 7 تا 8 درصد افزایش یابد و البته این موضوع بستگی به نتیجه نهایی جلسات دارد.

تسهیلات قرض‌الحسنه و بلاعوض تنها راهکار نوسازی ناوگان فرسوده مینی‌بوس‌رانی

رئیس اتحادیه مینی‌بوس‌رانی کشور گفت: از دولت انتظار داریم با اجرای فاز دوم، بسته‌های حمایتی از ناوگان مینی‌بوسی کشور ارائه دهد، متوسط سن ناوگان مینی‌بوسی بالا است و بهتر است دولت تسهیلات نوسازی قرض‌الحسنه ارائه دهد.

وی به فارس گفت: مهمترین خواسته ما از دولت بعد از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، ارائه تسهیلات با نرخ سود کم برای نوسازی در کنار تسهیلات بلاعوض است.

رئیس اتحادیه مینی‌بوس‌رانی کشور گفت: قیمت یک دستگاه مینی‌بوس از 40 میلیون تومان در یکی دو سال پیش به 120 الی 150 میلیون تومان افزایش یافته است و فعالان این عرصه توانایی خرید این ناوگان را به صورت نقدی ندارند.

غضنفری بیان کرد: در یکی دو سال اخیر هیچ تسهیلات نوسازی ناوگان دریافت نکرده‌ایم و انتظار داریم دولت تسهیلات بلاعوض به این بخش اختصاص دهد.

متوسط سن ناوگان مینی‌بوسی کشور بیش از 20 سال

وی با بیان اینکه متوسط سن ناوگان مینی‌بوسی کشور بیش از 20 سال است، بیان کرد: در حال حاضر 46 هزار دستگاه مینی‌بوس در ناوگان فعال هستند.

رئیس اتحادیه مینی‌بوس‌رانی کشور ادامه داد: در واقع‌ 80 درصد ناوگان مینی‌بوس‌رانی کشور فرسوده است و بیشترین مینی‌بوس‌‌های فرسوده در استان تهران است.

غضنفری تأکید کرد: قطعاً با نوسازی ناوگان و جمع آوری خودروهای اسقاطی، هزینه دولت در مصرف سوخت کاهش پیدا می‌کند، چون بسیاری از مینی‌بوس‌های فرسوده و از کار افتاده، بدون استفاده مانده‌اند، اما کارت سوخت آن در حال استفاده است.

بنابراین گزارش سهم مینی‌بوس‌رانی از حمل‌ و نقل جاده‌ای کشور 38‌درصد است که با توجه به اهمیت آن، نیازمند توجه ویژه دولت است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!