چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۴ | ۱۳۹۳/۰۲/۱۴
افزایش کرایه‌های کامیون‌های حمل بار
۱۱:۲۴ | ۱۳۹۳/۰۲/۱۴
اجاره خودرو
رئیس کانون شرکت‌های حمل‌و‌نقل کالا خبر داد:

افزایش کرایه‌های کامیون‌های حمل بار

پرشین خودرو: رئیس کانون انجمن صنفی کارفرمایان شرکت‌های حمل‌ونقل کالا با بیان اینکه در حال بررسی میزان تأثیر افزایش قیمت سوخت، روغن، لوازم یدکی و لاستیک بر قیمت تمام شده حمل کالا هستیم، گفت: نرخ‌های جدید به صورت پلکانی و در شیبی ملایم افزایش می‌یابد تا موجب تورم در نرخ تمام شده کالا نشود.

به گزارش «پرشین خودرو»، حسین احمدی‌زاده ، درباره افزایش نرخ کرایه‌های حمل کالا در ناوگان کامیونی کشور به دلیل افزایش قیمت حامل‌های انرژی، اظهار داشت: آنچه مسلم است افزایش قیمت در نرخ کرایه‌‌ها باید اعمال شود اما در حال حاضر اعمال افزایش نرخ‌ها به صورت ناگهانی اثر روانی بر اقتصاد حمل و نقل و کشور دارد و ممکن است تورم آفرین باشد.

وی گفت: طی جلساتی مستمر با سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و ستاد مدیریت مصرف سوخت تلاش کردیم افزایش نرخ‌ کرایه‌ها‌ به تدریج به نسبت همین افزایش قیمت سوخت، افزایش یابد اما قطعاً به میزانی نخواهد بود که تورم‌زا باشد.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی و کالای کشور‌ ادامه داد: تلاش کردیم در شیبی کاملاً ملایم و ظرف 15 الی 20 روز آینده افزایش قیمتی داشته باشیم.

احمدی‌زاده بیان کرد: البته موضوع اصلی تنها افزایش قیمت سوخت نیست، بلکه این افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در نرخ بسیاری از کالاها ‌تأثیرگذار است.

وی بیان کرد: در حال حاضر قیمت آب، برق و گاز افزایش یافته و همین تأثیر بسزایی در اقتصاد دارد، از سویی دیگر به نسبت افزایش 70 درصدی قیمت گازوئیل از 150 به 250 تومان، قیمت لاستیک، روغن و قطعات یدکی نیز افزایش یافته است.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی و کالای کشور‌ ادامه داد: در این راستا باید درصدی افزایش در کرایه‌های حمل بار اعمال شود‌ بنابراین از راننده‌ها خواسته‌ایم همکاری کنند تا در شیبی ملایم این افزایش قیمت اعمال شود زیرا اگر افزایش قیمت ناگهانی اعمال شود اثرات روانی اقتصادی بر قیمت حمل کالا و سپس قیمت تمام شده کالا دارد.

احمدی‌زاده ادامه داد: در کنار افزایش حدود 70 درصدی قیمت سوخت و در کنار آن رشد قیمت لاستیک و روغن و با احتساب افزایش قیمت‌ دیگر کالاها، رشد کرایه حمل بار، رقم سنگینی خواهد بود اما سعی می‌کنیم این افزایش قیمت به صورت پلکانی باشد تا تأثیر چندانی بر قیمت کالاها نداشته باشد.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی و کالای کشور‌ اضافه کرد: به همین نسبت افزایش قیمت سوخت، قیمت لاستیک، لوازم یدکی خودرو و روغن نیز افزایش می‌یابد‌ بنابراین در حال انجام بررسی‌های کارشناسی هستیم تا میزان تأثیر افزایش قیمت سوخت بر نرخ لوازم یدکی، روغن، لاستیک بررسی شود ضمن آنکه تأثیر قیمت سوخت بر قیمت تمام شده حمل کالا‌ نیز بررسی می‌شود و سپس برای کرایه‌ها نرخ‌هایی تعیین می‌شود که چندان هم تورم‌زا نباشد.

وی با بیان اینکه به هر حال افزایش قیمت اعمال خواهد شد، تأکید کرد: رانندگان کمی صبر کنند تا نرخ‌ کرایه‌ها افزایش یابد و بدانند این افزایش قیمت در شیبی ملایم خواهد بود.

به گزارش فارس، رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی و کالای کشور‌ اضافه کرد: باید افزایش نرخ‌ها در جلسات کارشناسی بررسی شود و اینکه برخی می‌گویند کرایه 1.5 تا 2 برابر خواهد شد، کارشناسی شده‌نیست و قطعاً افزایش قیمت‌ها به صورت آرام و پلکانی خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!