شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۹ | ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
تردد 3 میلیون موتورسیكلت در تهران
۱۳:۵۹ | ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
اجاره خودرو

تردد 3 میلیون موتورسیكلت در تهران

پرشین خودرو: مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینكه حدود سه میلیون موتورسیكلت در پایتخت تردد می كنند گفت: مراجعه موتورسیكلتها به مراكز معاینه فنی در حد صفر است چنانچه از ابتدای سال تاكنون تنها حدود 40 دستگاه موتورسیكلتها برگه معاینه فنی دریافت كرده اند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سید علی رضوی با بیان این مطلب اظهار كرد: متاسفانه با وجود اینکه روز به روز بر تعداد موتورسیكلتها افزوده می شود و به دنبال آن معضلات پایتخت نیز گسترش می‌یابد اما این وسایل نقلیه همچنان لجام گسیخته در شهر تردد دارند و اكثر راكبان موتورسیكلت ها خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات نمی دانند.

وی ادامه داد: براساس قانون موتورسیكلتها نیز باید مانند سایر وسایل نقلیه معاینه فنی شوند اما میزان مراجعه آنان به مراكز معاینه فنی در حد صفر است.

مدیر عامل ستاد مركزی معاینه فنی خودروهای تهران تصریح كرد: براساس آمار 25 درصد آلودگی هوای تهران ناشی از تردد موتورسیكلتها در شهر است و همچنین این وسایل نقلیه سهم زیادی در آلودگی صوتی پایتخت دارند با این وجود دارندگان موتورسیكلت خود را ملزم به دریافت برگه معاینه فنی نمی دانند و تعداد بسیار كم مراجعات نیز مربوط به موتورسیكلتهای وابسته به شهرداری تهران و اكثرا پیك بادپا است.

وی در ادامه با بیان اینكه میزان مراجعات خودروهای دولتی به مراكز معاینه فنی نیز بسیار كم و غیر قابل قبول است گفت: روزانه تعداد زیادی از خودروهای دولتی در سطح شهر تردد دارند كه امیدواریم با همكاری مسئولان و در راستای حل معضل آلودگی هوا و صدای پایتخت مشكل عدم مارجعه این خودروها به مراكز معاینه فنی رفع شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!