یكشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۲ | ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
چانگان از گریت وال سبقت گرفت
۱۱:۰۲ | ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
اجاره خودرو

چانگان از گریت وال سبقت گرفت

پرشین خودرو: روزگاری انتظار می رفت گریت وال نویدبخش ترین برند بومی چین باشد اما این روزها در مورد آینده این شرکت تردیدهایی در انظار عمومی شکل گرفته است. در عوض چشم امید اکنون به شرکت خودروسازی چانگان دوخته شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، بر اساس گزارش «مؤسسه تحقیقات خودروی گازگو» که معتبرترین منبع صنعت خودرو چین به حساب می آید، در 4 ماهه اول سال 2014 وضعیت صنعت خودرو چین باثبات بوده و نسبت به 4 ماهه اول سال 2013 رشد 10 درصدی را حفظ کرده است. برندهای داخلی چین هم در این 4 ماهه 7.6 درصد رشد نشان دادند به غیر از گریت وال که 3 ماه از 4 ماه را نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افت مواجه بود. گریت وال در 4 ماه اول سال 2014 فقط 203 هزار و 300 دستگاه خودرو فروخت.

این عملکرد ضعیف باعث شد که در 4 ماه اول سال نزدیک به 20 درصد از ارزش هر سهم این خودروساز کاهش پیدا کند. به بیان دیگر این شرکت در 4 ماه اول سال 16.8 میلیارد یوان (2.17 میلیارد دلار) زیان را متحمل شد. به عقیده تحلیل گران مؤسسه گازگو دلیل افت گریت وال نداشتن برنامه توسعه پایدار مشخص و واضح است. در ضمن قابلیت های مراکز تحقیق و توسعه این شرکت در مقایسه با رقبا پایین تر است.

در مقایسه، شرکت خودروسازی چانگان که پیش از ورود به بازار خودرو، تاریخچه ی تولید ادوات نظامی را در پیشینه خود دارد، نشانه های امیدوارکننده تری نسبت به گریت وال از خود نشان داده است.

فروش چانگان در 4 ماه اول سال 2014 از 245 هزار و 219 دستگاه گذشت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37.9 درصد رشد نشان داده است.

از آن جایی که پرفروش ترین خودروساز چین یعنی سائیک اکثر محصولاتش حاصل جوینت ونچر است به همین دلیل چانگان رسماً مقام اول برند بومی چین شده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
چانگانگریت وال
نظر بینندگان
!
!
!