شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۵ | ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
هیوندای سبزترین خودروساز شد
۱۱:۰۵ | ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
اجاره خودرو

هیوندای سبزترین خودروساز شد

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی هیوندایی با موتورهای کوچک تر و هیبریدی های بنزینی-الکتریکی هوندا را از تاج و تخت «سبزترین خودروساز» آمریکا پایین آورد.

به گزارش «پرشین خودرو»، اتحادیه ای تحت عنوان «اتحادیه دانشمندان نگران» Union of Concerned Scientists که یک گروه تحقیقاتی غیرانتفاعی است با انجام 6 ارزیابی زیست محیطی در بین 8 خودروی پرفروش ایالات متحده، مقام اول خودروهای سبز در آمریکا را به هیوندایی و مقام دوم را به هوندا داد. هوندا از سال 2000 مقام اول را در زمینه «اهمیت دادن به محیط زیست» را کسب کرده بود.

مقام سوم از آن تویوتا، چهارم، نیسان و پنجم فولکس واگن بودند. سه خودروساز اصلی آمریکا یعنی جنرال موتورز، فورد و کرایسلر در قعر این جدول جای دارند و حتی از حد متوسط صنعت هم پایین تر هستند.

هیوندایی در سال 2011 سوناتای هیبریدی و کیا اُپتیمای هیبریدی را عرضه کردند و در مجموع گروه خودروسازی هیوندایی-کیا در سال های اخیر میران مصرف سوخت را بهبود چشمگیری بخشیده اند.

یکی از دلایل سقوط هوندا به مقام دوم این است که پرفروش ترین خودروی این شرکت یعنی هوندا آکورد پایین تر از حد متوسط صنعت از لحاظ «اهمیت دادن به محیط زیست» یعنی شاخص هایی مثل مصرف سوخت و آلایندگی است. هوندا آکورد یک چهارم فروش خودروهای هوندا را تشکیل می دهد.

در ارزیابی های گذشته شاید یکی از خودروهای یک برند مورد ارزیابی قرار میگرفت که در آن صورت هوندا با عرضه برخی از خودروها نام سبزترین خودروساز را از آن خود می کرد. اما در محاسبات و ارزیابی های جدید خود خودروساز و مجموعه ی خودروهایی که می سازد مد نظر قرار می گیرند. بیشتر خودروهای هیوندایی 4 سیلندر هستند و حتی سوناتا هم با موتور 4 سیلندر عرضه شده است در حالی که هوندا و تویوتا هنوز در برخی از خودروهای خود از 6 سیلندر دست نکشیده اند.

طبیعی است که خودروسازانی مثل تسلا در این رقابت شرکت داده نشده اند چون تعداد فروش و سابقه آن با خودروسازان اصلی قابل مقایسه نیست.

از نتایج دیگر این گزارش این است که گرمایش زمین از سال 1998 تا به حال 20 درصد کاهش یافته و از سال 2000 تاکنون آلایندگی خودروها 87 درصد کاهش یافته است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!