پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۱ | ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
افزایش مصرف CNG
۱۴:۱۱ | ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
اجاره خودرو

افزایش مصرف CNG

پرشین خودرو: رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت با تاكید بر لزوم حذف كارت های سوخت این اقدام را راهكاری جهت كاهش رانت و صرفه جویی در زمان سوخت گیری و میزان سوخت عنوان كرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، ناصر رئیسی فرد، رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت در خصوص میزان تغییر مصرف CNG بعد از اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی و افزایش قیمت حامل های انرژی اظهار داشت: از تعداد حدود 3300 جایگاه 570 تا 580 جایگاه دو منظوره در كشور وجود دارد كه طی مدت گذشت 78 روز از زمان اجرایی شدن فاز دوم میزان گرایش مردم به سوخت CNG در جایگاه های دو منظوره 15 تا 25 درصد افزایش داشته است.

وی در خصوص احداث جایگاه های تك تلمبه گفت: احداث جایگاه های تك تلمبه چانچه در قالب شركت سهامی باشد می تواند موفق عمل كند یعنی جایگاه داران سهام دار باشند و یا اینكه اگر مردم نیز اقدام به احداث جایگاه كنند مجموعا در قالب 3 یا 4 شركت اداره شوند تا توجیه اقتصادی داشته باشد.

رئیسی فرد همچنین در خصوص زمزمه هایی مبنی بر كارتی شدن سوخت CNG نیز تصریح كرد: كارتی شدن سوخت بنزین یا CNG از اساس اقدام نابجایی است زیرا این اقلام جزء كالاهای مصرفی هستند و كارتی شدن این سوخت علاوه بر ایجاد الگوی مالكانه خرید و فروش را نیز مجاز می كند.

به گزارش ایلنا، وی با بیان اینكه سهمیه بندی ایجاد رانت، فساد و ناهنجاری می كند، تاكید كرد: با حذف سهمیه بندی باید نسبت به تك نرخی كردن بنزین اقدام كنیم زیرا با ادامه این روند علاوه بر افزایش زمان سوخت گیری، درگیری بین جایگاه دار و مصرف كننده را در پی دارد و همچنین مشكلات مربوط به سیستم نیز رفع خواهد شد.

رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت با بیان اینكه سوخت گیری باید از طریق كارت های اعتباری یا عابر بانك صورت گیرد ادامه داد: در صورت حذف كارت سوخت و جایگزینی كارت اعتباری نقدینگی حذف، زمان سوخت گیری، ترافیك و معطلی مردم كاهش و امنیت و ایمنی جایگاه های سوخت افزایش می یابد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
افزایش مصرفCNG
نظر بینندگان
!
!
!