شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۳۶ | ۱۳۹۳/۰۳/۱۹
سیاست‌های حمایتی از خودروسازی
۱۵:۳۶ | ۱۳۹۳/۰۳/۱۹
اجاره خودرو

سیاست‌های حمایتی از خودروسازی

پرشین خودرو: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به تشریح سیاست‌های حمایتی دولت و مجلس برای ایجاد رونق و بهبود کمی و کیفی صنعت خودروسازی کشور پرداخت.

به گزارش «پرشین خودرو»، کمال‌الدین پیرموذن گفت: صنعت خودروسازی کشور با سه چالش اساسی افزایش مواد، دستمزد کارگران، و قیمت ارز روبروست، اما از آنجا که افزایش قیمت خودرو موجب افزایش قیمت کالا و خدمات می‌شود و این مسئله در مغایرت با سیاست‌های ضد تورمی دولت قرار می‌گیرد از این رو باید با تدابیری غیرقیمتی بستر حمایت از این صنعت را به وجود آورد.

نماینده مردم اردبیل با تشریح سیاست‌های حمایتهای مجلس و دولت در حوزه خودرو گفت: درخواست جدی مجلس از دولت پرداخت سهم صنعت از یارانه‌های نقدی است. نگاه کمیسیون صنایع و مجلس به صنعت و تولید همانند نگاه دولت به بخش‌های سلامت و بهداشت است؛ به همین دلیل پرداخت سهم تولید با همان جدیتی که در پرداخت سهم بهداشت و سلامت دنبال می‌شود از درخواست جدی و قابل پیگیری مجلس است.

وی از حمایت رییس جمهور و معاون اول رییس جمهور سخن گفت و افزود: در جلسات فراکسیون رهروان ولایت و دیدارهایی که با رییس جمهور و معاون اول رییس جمهور انجام داده‌اند و قول پرداخت سهم تولید از یارانه‌ها داده شده است.

به گزارش ایسنا، این عضو کمیسیون صنایع و معادن تعریف ساز و کار جدید تامین مالی صنعت خودروسازی را از دیگر سیاست‌های حمایتی دولت و مجلس برشمرد و اظهار کرد: قرار است از هر محل ممکن از جمله نظام بانکی خط اعتباری مشخصی برای تامین مالی صنعت خودروسازی تعریف شود.

پیرموذن افزایش راندمان و کاهش هزینه‌های تولید خودرو را از دیگر سیاست‌های حمایتی عنوان و تصریح کرد: مدیران عامل دو شرکت بزرگ خودروساز کشور در جلسات مختلف با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به تشریح برنامه‌هایی برای افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌های جاری و ارتقاء فناوری تولید خودرو و از طریق همکاری مشترک با خودروسازان بین‌المللی پرداختند. مدیران عامل ایران خودرو و سایپا همچنین از شناسایی سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در شرکتهای ذی‌ربط خود سخن گفته‌اند.

نماینده مردم اردبیل تقویت سیاستهای صادراتی دولت در حوزه خودرو را از دیگر سیاستهای حمایتی از صنعت خودروسازی کشور عنوان کرد و افزود: صادرات خودرو از ایران به سایر کشورها به ویژه کشورهای خاورمیانه درآمد مناسبی را برای خودروسازان در پی دارد اما برای بهبود شرایط در حوزه نیاز به اتخاذ سیاستهای حمایتی دولت و همکاری وزارتخانه‌های امور خارجه،‌ صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد است.

وی با اشاره به اقدامات جدید وزیر نفت، معدن و تجارت در حوزه صنعت فولاد کشور، گفت: نعمت زاده هر هفته با برگزاری جلسات مختلفی با صاحبان صنایع مادر از جمله صنعت فولاد کشور و صنایع مرتبط با خودروسازان در پی ایجاد تعاملات اقتصادی بین مدیران صنایع خودروساز و صنایع مادر است تا از این طریق مطالبات شرکت‌های مادر به صورت اقساطی از خودروسازان دریافت شود تا از این ناحیه نیز مطالبات شرکت‌های مادر به صورت اقساطی از خودروسازان دریافت شود تا از این ناحیه نیز فشار مالی بر خوردسازان کاسته شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!