چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تلفات پل زال - اندیمشک صفر شد
۱۴:۵۰ | ۱۳۹۳/۰۳/۲۰

تلفات پل زال - اندیمشک صفر شد

پرشین خودرو: معاون وزیر راه و شهرسازی: بهره‌برداری از آزادراه پل زال- اندیمشک ضمن تسهیل در وضعیت ترافیکی و تردد در مسیر مهم و استراتژیک جنوب کشور، آمار تلفات رانندگی را نسبت به مسیر گذشته به صفر رسانده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، علی نورزاد مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اشاره به اهداف ساخت آزادراه‌ها در کشور گفت: آزادرا‌ه‌ها با هدف ارتقای سطح ایمنی، افزایش و سلامت عبور و مرور، افزایش سرعت در انتقال مسافر و کالا، فراهم نمودن شرایط مناسب برای استفاده از توانایی‌ها و استعداد بالقوه کشور ساخته می‌شوند و ارتقای ایمنی در مسیر یکی از اساسی‌ترین اهداف ساخت آزادراه‌ها است.

وی با اشاره به افتتاح آزادراه پل زال- اندیمشک در فروردین امسال که در ادامه آزادراه خرم‌آباد- پل زال احداث شده است، گفت: محور قدیم این مسیر در گذشته یکی سانحه‌خیزترین مسیرهای ارتباطی در استان خوزستان و منطقه محسوب می‌شد و طبق آمار 23 نفر در سال 91 و 37 نفر در سال 92 در این مسیر جان خود را در اثر سوانح رانندگی از دست دادند که خوشبختانه با افتتاح این آزادراه آمار سوانح رانندگی جز در مواردی جزیی به صفر رسیده است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور از صرفه‌جویی در خصوص مصرف سوخت که یکی دیگر از ویژگی‌های این مسیر است عنوان کرد: با افتتاح آزادراه پل زال- اندیمشک سالانه حدود یک میلیون لیتر صرفه‌جویی در مصرف بنزین و حدود هفت میلیون لیتر صرفه‌جویی در مصرف گازوییل خواهیم داشت.

وی با اشاره به صرفه‌جویی ریالی در مصرف سوخت خودرو‌ها و حفظ سرمایه‌های ملی کشور تصریح کرد: با صرفه‌جویی در مصرف سوخت خودروها سالانه 20 میلیارد تومان صرفه‌جویی ریالی و 12 میلیارد تومان صرفه‌جویی بابت کاهش زمان سفر با عبور از این آزادراه خواهیم داشت.

نورزاد افتتاح آزادراه پل زال- اندیمشک را دستاوردی ارزشمند در کاهش مشکلات ترافیکی و افزایش فعالیت اقتصادی در بخش حمل و نقل منطقه دانست.

نظر بینندگان
!
!
!