چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۲ | ۱۳۹۳/۰۳/۲۶
فروش خودروسازان آلمانی افزایش یافت
۱۱:۰۲ | ۱۳۹۳/۰۳/۲۶
اجاره خودرو

فروش خودروسازان آلمانی افزایش یافت

پرشین خودرو: خودروسازان آلمانی با قوت گرفتن احیای اقتصاد اروپا و تقاضای پایدار برای خودروهای گران قیمت در آمریکا و چین، رکورد فروش بالایی را در ماه مه تجربه کردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، ب.ام.و و مرسدس بنز فروش بالاتری نسبت به فولکس واگن داشتند که بزرگ‌ترین خودروساز آلمان و اروپا به شمار می‌رود و با وجود تقاضای ضعیف‌تر در بازارهای نوظهور، رکورد 4.11 میلیون دستگاه خودرو در پنج ماه ابتدای سال جاری میلادی فروخته است. فروش فولکس واگن در فاصله ژانویه تا مه 6.3 درصد رشد کرد.

به گفته تحلیلگران، کاهش فروش در بازارهای نوظهور شامل روسیه، ترکیه، آرژانتین، تایلند و برزیل بر خودروسازان جهانی مانند جنرال موتورز، فورد موتور، تویوتا موتور و رنو نیسان تاثیر خواهد گذاشت و مجموع ضرر فروش این شرکت‌ها بیش از یک میلیون دستگاه خواهد بود.

فولکس واگن نیز از این وضعیت لطمه دیده اما تا حدودی به کمک قوی ماندن برندهای گران قیمت آئودی و پورشه و وجود تقاضا در چین مصون مانده است.

فروش فولکس واگن در ماه مه 5.9 درصد رشد کرد که بازتاب تقاضای قوی در اروپا بجز روسیه بود که فروش صنعت خودرو در این کشور 12 درصد نزول کرد.

بر اساس گزارش فوربس، فروش مرسدس بنز 10.4 درصد در ماه مه رشد کرد و به رکورد ماهانه 134 هزار و 31 دستگاه رسید. میزان فروش این شرکت در فاصله ژانویه تا مه 641 هزار و 384 دستگاه بود که این رقم نیز به نوبه خود رکورد قابل توجهی بود.

ب.ام.و شامل خودروهای برند مینی و رولز رویس شاهد رشد 6.8 درصدی فروش در ماه مه و تحویل 177 هزار و 741 دستگاه خودرو به مشتریان در این ماه بود که میزان فروش این شرکت از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان مه را به 826 هزار و 865 خودرو رساند که 7.4 درصد رشد نشان داد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!