پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۷ | ۱۳۹۳/۰۳/۲۸
دولت باید صرفا نقش نظارتی داشته باشد
۱۶:۱۷ | ۱۳۹۳/۰۳/۲۸
اجاره خودرو

دولت باید صرفا نقش نظارتی داشته باشد

پرشین خودرو: رییس هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان گفت : تا زمانی که دولت خود در بخش های تولیدی سهامدار است انحصار نیز وجود دارد لذا دولت بایستی نقش نظارتی داشته باشد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایرنا، علی علیلو نماینده مجلس شورای اسلامی و رییس هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان سه شنبه شب در گفت و گوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با بیان اینکه انحصار در خودروسازی به زیان مردم و کشور است، افزود: تا زمانی که دولت در خودروسازی های بزرگ کشور سهامدار است نمی توان به رقابت درست و پایدار رسید.

وی افزود: متاسفانه دولت برای اینکه در خودروسازی ها دارای منافع است از دو خودرو ساز بزرگ کشور حمایت می کند و همین موضوع منجر شده تا قیمت های موجود بر روی خودروها با داشتن کیفیت پایین، بالا و کاذب باشد.

نماینده مجلس در ادامه تصریح کرد: دولت بایستی از مالکیت در خودروسازی ها دست بردارد و نقش حاکمیتی و نظارتی داشته باشد و اجازه دهد قیمت خودرو در بازار رقابتی تعیین شود.

علیلو با تاکید براینکه هزینه های خودروسازان ایرانی بیش از سایر خودروسازان جهان است، اظهار داشت: در ایران نیروی ستادی در خودروسازی ها بیش از 50 درصد تولیدکنندگان است که همین معضل در افزایش نرخ خودرو تاثیر مستقیم دارد و مردم باید این افزایش هزینه ها را متحمل شوند.

نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه مردم نباید هزینه های اضافی خودروسازان را پرداخت کنند، افزود: وقتی دربازار رقابت وجود داشته باشد و خودروسازان یقین داشته باشند که باید در بازار رقابت و کیفیت ادامه حیات دهند اقدام به افزایش کیفیت در تولید می کنند که در نهایت منافع مصرف کنندگان در این بازار حفظ می شود.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بازار خودرو انحصاری است و در اختیار دو خودروساز بزرگ کشور و برخی خودروسازان کوچک مونتاژ کننده خودروهای خارجی است.

سید محمد بیاتیان در پاسخ به این پرسش که قیمت خودرو در کجا و با چه روشی باید تعیین شود، افزود: طبق قانون دستورالعمل قیمت گذاری خودرو باید در شورای رقابت تهیه شود نه قیمت آن.

وی ادامه داد: قیمت خودرو باید در بازار و از طریق میزان رضایت مندی مشتری و رقابت تعیین شود.

بیاتیان افزود: اینکه شورای رقابت به صورت دستوری قیمت را بالا و پایین ببرد کار درستی نیست.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید کیفیت خودرو داخلی را بالا ببریم و در کنار آن تعرفه واردات خودرو در کلاس خودروهای داخلی خودمان را به حد صفر برسانیم تا وارد کشور شوند.

وی افزود: در یک بازار رقابتی مصرف کننده قیمت خودرو را تعیین می کند و تعیین قیمت، دستوری نیست.

بیاتیان گفت: درست است که باید صنعت خودرو کشور را حفظ کنیم اما به چه قیمتی، به قیمت زیان مردم، سلامت مردم، آلودگی و کشته و تصادفات؟!

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید بازار را برای ورود همه محصولات مهیا کنیم و خودروسازی ما باید خود را بالا بکشد.

وی افزود: شورای رقابت باید تنها دستورالعمل قیمت گذاری را تعیین کند و نباید وارد قیمت گذاری خودرو شود.

بیاتیان گفت: تحقیق و تفحصی که مجلس شورای اسلامی در این زمینه انجام داده عیب ها را مشخص کرده است.

وی افزود: برخی حاشیه ها وجود دارد که قیمت خودرو را به صورت کاذب بالا برده است و مردم در این سالها هزینه بی انضباطی مالی و سوء مدیریت ها را پرداخته اند.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر انضباط مالی رعایت شود باید قیمت ها کاهش بیابد.

بیاتیان گفت: خودرو هم باید به اندازه لازم تولید شود تا قیمت ها کنترل شود.

وی افزود: عیب اینجاست که خود دولت سهامدار شرکت های خودروسازی است و به همین علت در این زمینه وارد برخورد و نظارت کافی نشده است.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: آپشن های نصب شده در خودروها نباید الزامی باشد مگر آنهایی که ضروری است.

بیاتیان افزود: اقتصاد ما بیمار و دلال گراست به همین علت برخی ها خودروها را می خرند و با چند میلیون تومان سود قطعی می فروشند و موجب افزایش قیمت می شوند.

وی گفت: شکل قراردادهای خرید و فروش خودرو باید منصفانه منعقد شود.

بیاتیان افزود: نحوه قیمت گذاری را در شورای رقابت فعلا پذیرفتیم گرچه خود آقای وزیر این روش را قبول ندارد و می گوید حاشیه بازار باید قیمت را تعیین کند اما فعلا این روش پذیرفته شده است و طبق قانون خودروسازان ملزم به تبعیت از شورای رقابت هستند.

رییس شورای رقابت هم در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: انحصار، زمانی از بین می رود که رقیب در بازار باشد و سرمایه گذار داخلی و یا خارجی بیاید سرمایه گذاری کند و این وظیفه شورای رقابت نیست.

رضا شیوا افزود: قانونگذار تشخیص انحصاری بودن بازار را بر عهده شورای رقابت گذاشت و این شورا هم تشخیص داده است که بازار خودرو در ایران انحصاری است.

وی ادامه داد: دو خودروساز عمده کشورمان 95 درصد خودرو را تولید می کنند و این دو در هم ادغام هستند و این بازار، انحصاری است.

رییس شورای رقابت گفت: فرمول ما برای تعیین قیمت به هیچ وجه بر اساس هزنیه تمام شده نیست و متغیرهایی دارد.

شیوا افزود: پیدا کردن مافیای خودرو بر عهده شورای رقابت نیست.

وی تاکید کرد: شورای رقابت فراقوه ای است و کسانی از قوای قضائیه، مقننه و مجریه در آن عضویت دارند و زیر نظر هیچ قوه ای نیست و هیچ کس نمی تواند به او دستور دهد.

رییس شورای رقابت گفت: این شورا یک شورای اقتصادی قضایی است و خودش هم قاضی دارد.

شیوا افزود: رقابتی کردن هر بازاری نیاز به ساز وکاری دارد و سرمایه گذار دیگر باید بیاید سرمایه گذاری کند و این، کار شورای رقابت نیست بلکه کار مجموعه ای از سازمان هاست.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!