شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۸ | ۱۳۹۳/۰۳/۲۹
ب.ام.و کاهش هزینه می دهد
۱۰:۲۸ | ۱۳۹۳/۰۳/۲۹
اجاره خودرو

ب.ام.و کاهش هزینه می دهد

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی آلمانی ب.ام.و خود را برای کاهش هزینه به میزان 5.4 میلیارد دلار آماده می کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، نوربرت رایثوفر مدیر عامل ب.ام.و مشاورانی از مرکز مک کینزی دعوت کرده تا بین 4 تا 5.4 میلیارد دلار کاهش هزینه را ظرف 1 سال برنامه ریزی کنند.

در گزارشی که در نشریه Manager Magazin به چاپ رسیده، مدیر عامل ب.ام.و از هزینه های سنگین برند مینی و سری1 این کمپانی ابراز ناامیدی کرده و خواستار کاهش هزینه شده است.

کاهش هزینه شاید به خاطر افزایش سودآوری مد نظر قرار گیرد اما ب.ام.و برای سرمایه گذاری روی فناوری های قوای محرکه و drivetrain و گسترش تولید و فروش در بازار آمریکا شمالی، آمریکای لاتین و چین احتیاج به پول بیشتری دارد.

بر اساس برنامه ریزی، ب.ام.و می خواهد تا سال 2016 ظرفیت تولید خود را به 2.5 میلیون دستگاه در سال برساند که کار خیلی دشواری نباید باشد چون در سال 2013 به ظرفیت 2 میلیون دستگاه رسیده است.

ب.ام.و با چالش رقبای سرسختی مثل آئودی و مرسدس بنز از کشور خودش و لکسوس از ژاپن مواجه است. این خودروسازان چند سالی است که تلاش می کنند مقام اول فروش خودروهای گران قیمت را از چنگ ب.ام.و بیرون بکشند.

اگر برنامه های کاهش هزینه ب.ام.و درست محقق شود حاشیه سود این شرکت در حد 8 تا 10 درصد حفظ می شود. سال 2013 حاشیه سود ب.ام.و 9.4 درصد بود.

هزینه های تحقیق و توسعه ب.ام.و امسال به اوج خود می رسد اما از سال آینده تا سال 2016 روند نزولی داشته و به ترتیب 7، 5، 5.5 درصد از گردش مالی این شرکت را به خود اختصاص خواهد داد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!