شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۴ | ۱۳۹۳/۰۳/۲۹
کیا-هیوندای صدرنشین شدند
۱۰:۳۴ | ۱۳۹۳/۰۳/۲۹
اجاره خودرو

کیا-هیوندای صدرنشین شدند

پرشین خودرو: در نظرسنجی مرکز معتبر و معروف جی دی پاور، شرکت خودروسازی هیوندای-کیا برای اولین بار از لحاظ کیفیت و پایین بودن تعداد نمرات منفی در صدر جدول نشست و تویوتا و جنرال موتورز را به مقام های دوم و سوم راند.

به گزارش «پرشین خودرو»، برای اولین بار هیوندای-کیا با کنار زدن جنرال موتورز و تویوتا در صدر جدول کیفیت مؤسسه نظرسنجی جی دی پاور را به خود اختصاص داد.

هیوندای و خواهرخوانده اش کیا از کره جنوبی در 5 سگمنت بازار پیشتاز بود و فقط در یک سگمنت از جنرال موتورز عقب ماند.

تویوتا را برند سایونش پایین کشید. فورد که هنوز به خاطر نارضایتی مشتریانش از سیستم صوتی-تصویری-اطلاعاتی [اینفوتینمنت] موسوم به MyFord تاوان پس می دهد، با این که خیلی تلاش به خرج داد، اما در حد متوسط صنعت خودرو باقی ماند.

با این که اکثر خودروسازان با معرفی مدل جدید یا نسل جدید با کاهش کیفیت و افزایش نمره منفی رو به رو می شوند [چون زمان می برد که مشتریان عادت کنند] با این حال کیا با معرفی کادنزا با این مشکل مواجه نشد. البته دلیلش این بود که ابتدا در کره چند سالی رفع ایراد شده بود و بعد به آمریکا رفته بود. در عوض GMC از جنرال موتورز با عرضه نسل جدید سییرا دقیقاً به همین مشکل دچار شد و نمره جنرال موتورز را پایین کشید. سییرا با این که در فروش بین 3 برند اول بود اما در نتایج نظرسنجی کیفیت در بین 3 برند اول نبود.

این نظرسنجی از بین 86 هزار خریدار خودرو در سال 2014 بعد از گذشت 90 روز از خرید خودرو به عمل آمده است. یکی از معیارهای سنجش کیفیت، پایین بودن نمره منفی خودرو است و جالب است که اگر قرار بود رتبه بندی فقط در همین معیار صورت بگیرد در آن صورت جدول به این شکل در می آمد که پورشه از گروه خودروسازی فولکس با 74 نمره منفی در صدر، جاگوار با 87 در مقام دوم و لکسوس با 92 در مقام سوم،هیوندایی با 94 در مقام چهارم و تویوتا به 105 در مقام پنجم قرار می گرفتند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!