شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۷ | ۱۳۹۳/۰۳/۲۹
نتیجه پیوند فورد و چانگان
۱۰:۴۷ | ۱۳۹۳/۰۳/۲۹
اجاره خودرو

نتیجه پیوند فورد و چانگان

پرشین خودرو: خودرو جیایو ثمره همکاری فورد و چانگان به زودی راهی بازار می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، خودرو سدان جدیدی که چانگان به کمک فورد تولید کرده و به بازار چین عرضه خواهد کرد حاصل سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر) بین شرکت خودروسازی آمریکایی فورد و چینی چانگان است. معنی جیایو 佳跃 از زبان چینی به فارسی «جهش خوب» است. با نگاهی دقیق تر می توان شباهت های زیاد این خودرو با فورد فوکس کلاسیک را تشخیص داد. این خودرو با گنجایش موتور 1.8 لیتر توان 120 اسب بخار دارد و قوای محرکه آن بنزینی است.

قیمت این خودرو 90 هزار یوآن (14 هزار و 450 دلار) تعیین شده است. قرار است چانگان مدل برقی این خودرو را نیز به بازار چین عرضه کند که البته باید به تأیید فورد برسد. چانگان فورد فوکس نسل دوم را در کنار برندهای بومی خود تولید می کند اما جیایو خودرویی چینی با فناوری فورد است که جای خط تولید فورد اسکورت را در خطوط تولید چانگان خواهد گرفت.

فورد یکی از معدود شرکت های تولید کننده خودرو در چین است که در این کشور زیر برند sub brand ندارد. ایده زیربرند از سیاست گذاری های دولت چین بوده تا امکان انتقال دانش فنی صنعت خودرو به چین را ممکن کرده و توانایی مهندسی چین را بالا ببرد. خودروسازان بزرگ دنیا هم زیر بار انتقال آخرین دانش فنی خود نمی روند و آخرین فن و فوت خود را در خودروهایی به کار می برند که در کارخانه های خودشان تولید می شود. استثنا در این مورد زیربرند «ونوچیا» Venucia از جوینت ونچر نیسان-دانگ فنگ است که تکنولوژی روز نیسان در آن به کار رفته است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!